Phasmophobia İncelemesi | Fiyatı, Oynanış | Alınır Mı?

Phasmophobia incelemesi ile karşınızdayız. Phasmophobia nasıl bir oyun? Phasmophobia yorumları nasıl?

Phasmophobia Nasıl Bir Oyun?

Phasmophobia İncelemesi - Phasmaphobia Nasıl Bir Oyun - Yorumları
Phasmophobia İncelemesi – Phasmaphobia Nasıl Bir Oyun?

Son zamanların popüler oyunlarından VR destekli Phasmophobia her geçen gün daha fazla konuşulmaya devam ediyor. Temelde bir paranormal korku oyunu olan Phasmobia nasıl bir oyun? Phasmophobia yorumları nasıl? Tüm soruları Phasmophobia incelemesi yazımızda cevaplıyor olacağız!

Türk Korku Oyunu A Way To Be Dead Duyuruldu

Korku oyunları ile aşırı içli dışı sayılmam. Ama popüler oyunları uzun süre oynadım. Outlast serisi, Resident Evil serisi ve benim favorim olan Dead Space serisi…

Ah EA ne olur bir tane daha Dead Space oyunu versen bize!

FIFA 21 Alınır Mı? – FIFA 21 İncelemesi

Demem o ki: korku oyunlarını genelde yeterince kaliteli yapımlar olarak görmüyorum. Bundan kastım kesinlikle bütçeleri veya sundukları grafikler değil. Korku oyunlarında zaten her yer karanlık. Bu yüzden grafik kalitesi ana unsur olmamalı. Kaliteden kastım: tıpkı korku filmlerindeki gibi “ay bir şey mi çıkacak” algısından öteye gidebilmektir. En azından benim için öyle.

Konu yaratıcı ve sürükleyici olmalı. Öyle değilse korku karakteri veya efektleri çok etkileyici olmak zorunda. Ama maalesef çoğu tıpkı filmleri gibi oyunları da bu anlamda sınıfta kalıyor. Ama Phasmophobia’yı oldukça ilginç buldum. Şimdi gelelim detaylara…

Phasmophobia İncelemesi

Şimdi bir konuda anlaşalım. Genelde pek güzel hayalet temalı oyun bulunmuyor. Elbette mevcut oyunları sevenler vardır. Ama genel kitle bu konuda maalesef hemfikir değil.

“Hayalet” temalı yani paranormal bir oyun yapmak ve bunun beğenilecek düzeyde olmasını sağlamak göründüğünden daha büyük bir risk. Ama Phasmophobia adından söz ettirmeyi başardı gibi görünüyor.

Phasmophobia basitçe “korku hikayelerinin peşine düşen dedektif oyunu” olarak tanımlanabilir. Ghostbusters ekibine aşinaysanız tam olarak anlamışsınızdır. Zaten bizde hep bir ekipçe gidip olayları çözme merak yok mudur?

Phasmophobia Nasıl - Yorumları - Oynanışı
Phasmophobia Nasıl Oynanır? – Yorumları – Oynanışı

Phasmophobia’da 1 ila 4 oyuncuya kadar, perili evlerden, akıl hastanelerine birçok farklı konumda farklı hikayeleri aydınlatabiliyorsunuz. Bu oyun ile ilgili en çok beğendiğim kısım ise çeşitli hikayelerin farklı hissettirmeyi başarmış olması.

Birçok farklı hayalet türü var ve hepsi farklı özelliklere sahip. Onları avlamak da farklı yöntemler gerektiriyor tabii ki. Birçok gizemin içerisindeki gerilimi de çok güzel ayarlamış. Bana inanın şu an bir korku oyununu beğenmiş olarak kendimi bulmak oldukça şaşırtıcı geliyor…

Her başarılı görevin ardından bazı kazançlar elde ediyorsunuz. Bunlar sayesinde oyundaki verimliliğiniz artıyor. Ama oynadığınız karakterinizin sınırları var. Karakteriniz aynı anda sadece 3 eşya taşıyabiliyor. Bazen evin öbür ucuna gidip bir işi halledip sonra geri dönüp farklı bir ekipmanı alarak yolunuza devam etmeniz gerekiyor. VR oyuncuları için eşya kapasitesi daha fazla.

Güzel şeylerden birisi de ilk hayalet avınız size çok zor gelmiyor ama ardından zorlaşmaya başlıyor. Hayaletler daha hızlı hareket ediyor ve siz zaten yeterince yavaştınız. Zaman zaman silüetler görüyorsunuz.

Hayaletler sizi öldürebiliyor. Ama önce tadını çıkaracaklar. Sizi direkt öldürmek yerine ekibinizle birlikte kafayı yediğinizden emin olmak istiyorlar. Sizinle uzun süre oynayacaklar!

Phasmophobia Haritaları Neler?

İşte Phasmophobia harita listesi:

  • 3 apartman dairesi
  • 2 çiftlik evi
  • okul (çok büyük)
  • akıl hastanesi (çok büyük ve zor)

Phasmophobia Alınır Mı?

Eğer korku hikayeleri, hayaletler ve korku oyunlarıyla sıkı fıkı bir arkadaş grubunuz varsa kesinlikle alınıp oynanabilecek bir oyun Phasmophobia! Arkadaşlarınız ve siz ekipman toplayıp geliştirerek hayaletleri aklıyorsunuz. Zaten konuya merakınız varsa çoktan sizi ikna etmiştir bu oyun.

Phasmophobia Alınır Mı? - Fiyatı Ne?
Phasmophobia Alınır Mı? – Fiyatı Ne?

Şayet tek de oynayabilirsiniz ama eğlencesi kesinlikle ekip işi olmasıyla alakalı.

Phasmophobia Fiyatı

Phasmophobia ücretli mi diye soracaksınız elbette. Cevap evet, oyun şu anda Steam üzerinde 23 TL fiyat etiketine sahip. Ama oyunun hala gelişme aşamasında olduğunu ve bu fiyat uzun süre aynı kalmayabileceğini de hatırlatmak da yarar görüyorum.

Phasmophobia STEAM Satın Al

Phasmophobia Yorumları

Güncelleniyor…

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: