Philips S5080 Tıraş Makinesi İncelemesi | Deneyim ve Yorum

Philips S5080 tıraş makinesi incelemesi ile karşınızdayız! Philips marka tıraş makinelerinden S5080/03 modelini deneyimledik ve yorumlarımızı paylaşıyor olacağız.

Philips S5080 Tıraş Makinesi İncelemesi

Philips S5080-03 Tıraş Makinesi İncelemesi
Philips S5080-03 Tıraş Makinesi İncelemesi

Philips S5000 serisi altında yer alan S5080/03 model adı ile piyasada. 3 bıçaklı bu tıraş makinesi sıfıra yakın tıraş olma vaadi veriyor. Islak ve kuru olarak iki şekilde de çalışabilen Philips S5080 tıraş makinesi incelemesi ile deneyim ve yorumlarımı sizinle paylaşmak istedim.

Neden Philips S5080/03 Modelini Tercih Ettim?

Pek sakal bırakmayı tercih etmeyen bir bireyim. Bu durumda da ortalama 2-3 günde bir tıraş olmam gerekiyor tabii.

Ne yazık ki cildim de fazlasıyla hassas. Bu konuyu biraz daha aydınlatmam gerekirse: 3 veya 5 bıçaklı tıraş bıçakları ve hassas cilt için tıraş jellerini de kullanıyor olmama rağmen, kızarıklık ve bazen de ufak kesiklerden kurtulamıyorum. Sonrasında da gece uyumam bile zorlaşıyor. Kısacası her gün tıraş olmak isteyen birisi için büyük bir azap diyebilirim.

Bu sebeple uzun süredir de bir tıraş makinesi almayı düşünüyordum. Fakat artan fiyatlar bu süreci geciktirdi ne yazık ki. Babalar günü kapsamında HepsiBurada’da yapılan Philips tıraş makinelerindeki indirim benim için bir fırsat oldu.

Bir süre indirimdeki tıraş makinelerini inceledikten sonra Philips S5080/03 modelini almaya karar verdim.

Bunun en büyük sebepleri ise ıslak ve kuru kullanım sunuyor olmasıydı. Ben de sizin gibi yorumlara bakmaya çalıştım ama fazla bir kaynak bulamadım. Araştırdığım kadarıyla içime sindi ve sipariş ettim. Ürün yaklaşık 2 iş günü içinde elime geçti.

Philips S5080/03 Kutu İçeriği

Kutu içerisinden koruyucu karton, tıraş makinesi, koruyucu başlık, şarj aleti ve bazı belgeler çıkıyor.

Makineyi çıkarır çıkarmaz hiç test etmeden direkt olarak şarja taktım. Şarjı muhtemelen tamamen bitik olacaktı ki dolum süresi maksimum şarj süresi kadar sürdü.

Philips S5080/03 Kaç Saatte Şarj Oluyor?

Philips S5080-03 Şarj Dolum Süresi
Philips S5080-03 Şarj Dolum Süresi

Sanırım bu modelin en büyük ve belki de tek sorunu şarj dolum süresidir.

  • Philips S5080/03 yaklaşık olarak %0’dan %100’e, 8 saatte şarj dolumu yapıyor.

Daha üst modeller bu süreyi 1 saate kadar indirebiliyor. Ben şarj etmeyi unutmam diyenlerdensiniz çok sorun yaşamazsınız. Ama şarja takmayı unutursanız dolması için biraz beklemeniz gerekecek.

Tam şarj ile yaklaşık olarak 7 kez tıraş edebiliyor. Tabii ki bu sizin tıraş için ne kadar zaman harcadığınıza bağlı. Mükemmel bir sonuç için birazcık uğraştırabiliyor çünkü.

Şimdi gelelim asıl önemli konuya: Philips S5080/03 tıraş makinesi nasıl?

Philips S5080/03 Tıraş Makinesi Nasıl?

Makineyi tamamen şarj ettikten sonra önce kuru, daha sonra da ıslak bir şekilde tıraş oldum.

Kuru şekilde birkaç dakika içinde ortalama bir sıfır deneyimi sağlayabiliyor. Bu da acil durumlarda hayat kurtarır. Kuru iken tamamen pürüzsüz bir tıraş sağlamıyor yine de.

Tıraş jeli ile birlikte ıslak şekilde tıraş olduğunuzda, dairesel hareketler ile tıraş olduğunuz zaman sinekkaydı tıraş imkanı veriyor. Gerçekten bu konuda abartmıyorum. Bazen boyun altı gibi ulaşımı zor noktalar için birazcık vakit ayırmak gerekse de jilet seviyesine çok yakın bir tıraş vaat ediyor.

Tıraş makinesi tamamen yıkanabiliyor. Üst kısmının açılan bir kapağı var ve kıllar ve jel bu kısımda birikiyor çoğunlukla. Tıraş olurken ara ara bu kapağı açıp yıkamanız gerekiyor. Bu kısım gerçekten çok pratik.

Makine duş altında da kullanılabiliyor. Kısacası birçok açıdan size tam performans sağlıyor. Sinekkaydı tıraş konusunda beklediğimden fazlasını buldum desem abartmış olmam.

Philips S5080/03 Yedek Başlıkları

Philips S5080-03 Başlıkları
Philips S5080-03 Başlıkları

Her ne kadar kutu içerisinden farklı bir başlık çıkmıyor olsa da, kullanım kılavuzunu okuduğumda birçok farklı başlığın alınabildiğini öğrendim.

Bunları Türkiye’de temin etmek ne kadar kolay olur bilmiyorum ama başlık değiştirerek makinenin yeteneğini artırabiliyorsunuz.

Başlık demişken, makine ile birlikte gelen başlık yaklaşık 2 yıllık bir ömür sunuyor. 2 yılın sonunda bu başlığı değiştirmeniz gerekiyor.

Philips S5080/03 Yorumlarım

Son olarak genel bir toparlama yapmam gerekirse, makineyi satın aldıktan sonra 5 kere tıraş oldum. Bu tıraşların hepsinde benzer ve güzel performanslar elde ettiğimi söyleyebilirim.

Daha önce de belirttiğim gibi kuru tıraş daha pürüzlü ama hızlı bir tıraş sağlıyor. Islak tıraş ise jilet seviyesine oldukça yakın. Jilete veda etmek benim için çok sevindirici oldu.

Philips Taut102BK Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şu anda HepsiBurada üzerinde indirimde olan Philips S5080/03, 329 TL fiyat etiketine sahip. Almayı düşünüyorsanız bu indirimi kaçırmamalısınız. Zira normalde 500 lira civarında bir fiyata sahip maalesef.

Philips S5080 tıraş makinesi incelemesi ile deneyim ve yorumlarımı size aktarmaya çalıştım. Yine de merak ettikleriniz ve cevaplamamı istediğiniz sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Philips S5080 Tıraş Makinesi İncelemesi | Deneyim ve Yorum
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: