Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Seslerini Kullanacak

Premier Lig seyircisiz maçlar için FIFA oyunundaki futbol maçlarında seyirciler için kullanılan sesleri kullanacak.

Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Oyununun Sahibi EA Sports İle Çalışacak

Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Sesleri Kullanılacak
Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Sesleri Kullanılacak

EA Sports tarafından yapılan video oyunu FIFA oyunu içerisinde bulunan gol sonrası sevinç, moral alkışı vb. gibi seyirciler için yaratılan ses efektleri Premier Lig’de oynanacak seyircisiz maçlarda kullanması planlanıyor!

Seyirciler İçin Daha Gerçekçi Haz!

Sky Sports haberine göre, spor müsabakalarında insanlar tarafından oluşan gürültüyü taklit etmek amacıyla sanal ortamda oluşturulmuş sesleri, günümüz gündemini oluşturan COVID-19 pandemisi nedeniyle ertelenen ve daha sonrasında seyircisiz olarak oynanmak koşulu ile devamına karar verilen futbol müsabakaları için kullanmayı düşündüklerini açıkladı.

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar 2020

Sky Sports tarafından yapılan açıklamada ayrıca, futbol maçlarında kullanmayı planladıkları ses efektleri olmadan izlemek isteyen izleyicileri için seçim opsiyonu sunacak.

Özel Takımlar İçin Özel Ses Efektleri!

Premier Lig Devam Edecek Mi?
Premier Lig Devam Edecek Mi?

Sky Sports belirli takımlar için özelleştirilmiş ses efektlerini kullanacaklarını açıklamakla birlikte bu takımlar hakkında detaylı bir bilgi vermedi.

Firma üzerinde çalıştığı bir ayrı konu ise insanların klasikleşmiş evde maç izleme alışkanlıklarını değiştirip arkadaşlarınızla veya aynı takımın başka taraftarlarıyla internet sitesi ve telefon uygulaması olmak üzere iki farklı platformda maç izleme odaları oluşturarak birlikte maçı izleme şansı vermesi.

Sky Sport genel müdürü Rob Webster tarafından basın bültenine yapılan açıklamada, ” Canlı futbolun iki ayı aşkındır durduğu bu sürede zamanımızın bir çoğunu taraftarları maç izlemese dahi farklı yollarla nasıl bir araya getirebiliriz sorusuna cevap aramak için ayırdık. Kanalımızı izleyen insanlar için stadyuma gidemeseler veya aile ve arkadaşlarıyla birlikte izleyemeseler bile, izleme deneyimini hala en iyi şekilde hissetmelerini istiyoruz.

Premier Lig Maçları Ne Zaman Başlayacak?

Premier Lig maçları bir aksilik olmadığı taktirde 17 Haziran tarihinde kaldığı yerden devam edecek.

Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: