Project CARS 3 Duyuruldu

Project CARS 3 ile ilgili geçtiğimiz gün yayınlanan video ile tahmini çıkış tarihi belli oldu. Ayrıca videoda bulunan görüntülerden pek çok farklı aracın seçenekler dahilinde olacağını görebiliyoruz.

Project CARS 3 Hakkında Detaylar

Slightly Mad Studios şirketinin geliştirdiği ve Bandai Namco’nun dağıtımını yaptığı efsane araba yarışı oyunu serilerinden Project CARS 3 duyuruldu.

Project CARS 3 Duyuruldu
Project CARS 3 Duyuruldu

Project CARS 3 Ne Zaman Çıkacak?

  • Yapılan duyurudaki bilgiye göre net bir tarih verilmese de Project CARS 3 , 2020 Yaz döneminde sevenleriyle buluşacağı doğrulandı.
Project CARS 3 Ne Zaman Çıkacak
Project CARS 3 Ne Zaman Çıkacak?

Haziran Ayında Çıkacak Oyunlar 2020

Oyun Hangi Platformlarda Çıkacak

Bandai Namco tarafından yayınlanıp Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen oyun yapılan duyuruya göre bu yaz PC, PS4 ve Xbox One olmak üzere üç platformda da piyasaya çıkacağı açıklandı.

Project CARS 3 Sistem Gereksinimleri Neler Olacak

Slightly Mad Studios tarafından şu ana kadar oyunun hangi gereksinimlerine ihtiyaç duyacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak geliştirici firma tarafından bu bilgiler açıklandığı taktirde bu yazıyı güncelleyeceğiz, takipte kalabilirsiniz.

Project CARS 3 Yenilikleri

2018 yılında yaptığı açıklamalarda Slightly Mad Studios’un CEO’su Ian Bell çok fazla detaylara girmemekle birlikte sadece oyunun bir önceki serisi ile karşılaştırdığımızda 2 kat daha iyi olacağını, kesintisiz eğlencenin ön planda olacağı simülasyon biçiminde oynanışı sunarken fizik etkilerinin gerçekçiliğini mükemmelleştireceklerinden bahsetmişti. Bunların yanı sıra oyuncularını gerçekten şaşırtacağını da eklemişti.

Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Seslerini Kullanacak

Gün yüzüne çıkan yeni bilgilerde oyun yepyeni bir kariyer ve rivals modlarıyla geliyor. Kariyer modunda oynayanlara daha fazla haz verebilmek için tamamen baştan yapılmış. Bu modda 10 farklı araç sınıfı ile ilerleyip XP kazanıyoruz. Kazandığımız XP ile hem sürücü olarak kendimizi hem de aracımızı özelleştirip seviyesini yükselteceğiz ve yepyeni etkinliklere erişim sağlayabileceğiz. Araç yükseltme serinin diğer oyunlarında bulunmuyordu ve bu hareket nedeniyle kullanıcıları mutlu etmeyi başarmış diyebiliriz. Aynı şekilde serinin önceki oyunlarında aracımızı özelleştirebiliyorduk ancak bu sistemde yapılan değişiklikler sayesinde artık daha detaylı bir özelleştirme yapılabilecek (egzoz, süspansiyon, motor, jantlar vb.).

Logo seçiminde oyunun halihazırda verdiği logoları seçebilecek bu opsiyonu kullanmak istemeyenler için ise kullanıcıların kendi tasarımını yapıp özelleştirebileceği bir sistem eklenmiş.

Rivals modunda çok oyunculu bir mod olarak gelmesi planlanıyor. Serinin 2. oyununda bulunan topluluk etkinliklerinin kullanılacağı, günlük, haftalık ve aylık olarak yenilenen meydan okumalar sunulacak bu modda diğer oyuncularla kıyasıya yarışıp kazandığınız deneyim puanlarıyla liderlik tablosunda üst sıraların tozunu attırmaya çalışacağız.

Diğer iki modun yanı sıra çok oyunculu bir mod daha olacak ve bu mod kendi içinde üç farklı kategoriye ayrılmakta.

  • Quick Play – Yetenek Tabanlı Eşleştirme
  • Scheduled Event – Geliştirici Firma Tarafından Oluşturulan Etkinlikler
  • Custom Lobby – Kurallar, Hava Koşulları, Araç ve Pistlerin Kullanıcı Tarafından Oluşturulan Mod

Yeni Parkurlar Olacak Mı?

Öğrendimiz bir diğer konu ise iki yeni parkurun olacağı yönünde. İlk parkur Çin’in ışık dolu Şanghay sokaklarında olacak. İkinci parkurda ise Brezilya’nın eyaletlerinden birinin başkenti olan Sao Paulo‘nun tozunu dumanına katacağız. Bu parkurlar ile birlikte geliştiriciler oynanış hazzını üst seviyelere çıkarmak için çarpışma efektleri, kamera sarsıntıları ve bulanıklığı gibi bir çok konuda daha gerçekçi bir deneyimi sunacaklarını açıkladı.

Project CARS 3 Hakkında Hala Bilmediklerimiz Olabilir Mi?

Her ne kadar resmi olarak doğrulanmasa da kişisel görüşüme göre oyunun bize getireceği bir yenilik daha olması ihtimaller dahilinde.

Günümüz dünyasında herkesin bildiği gibi E-Spor gün geçtikçe tahmin edilemeyecek bir hızda büyümekte ve Project CARS 3 bu fırsatı avantajına çevirebilecek bir niteliğe sahip bir oyun. Benim fikrime göre geliştirici firma bu oyunla birlikte E-Spor dünyasına büyük bir adım atabilir.

Talha Demirhan
Talha Demirhan

Talha Demirhan, 23 yaşında. Bilim, teknoloji ve E-Spor ile ilgileniyor. Starcraft delisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: