PUBG PS4 ve Xbox İçin Çapraz Platform Geldi!

Evet yanlış duymadınız son yayınlanan güncellemeyle birlikte PUBG PS4 ve Xbox için çapraz (cross-play) platformu duyurdu!

PUBG PS4 ve XBOX İçin Çapraz Platformu Getirdi

pubg ps4 ve xbox için çapraz platform oldu
Pubg ps4 ve xbox için çapraz platform oldu
Nedir?PUBG’nin Çoklu Platform Olması
Bilmen GerekenlerArtık PS4 ve Xbox One kullanıcıları
birlikte PUBG oynayabilir

Yeni yayınlanan 4.3 güncellemesinin en dikkat çekici özelliği Playstation ve Xbox oyuncularının artık oyunu bir arada oynayabilecekleri cross-play sistemin gelmiş olması.

Bu özellik güncellemeyle birlikte aktif hale geldi fakat hala bazı özelliklerin tam olarak aktif olmadığını belirtmekte fayda var.

Örneğin PS4 ve Xbox One kullanıcıları aynı sunucularda karşılıklı savaşabilir fakat iki farklı konsola sahip arkadaşlar birlikte aynı maça şimdilik giremiyor.

PUBG geliştirici şirketi bu özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu belli etti.

WidgetUp Instagram

Cross-Play özelliğini test etmek isteyen oyuncuların “PUBG Test Server” eklentisini indirmeleri gerekmekte. İndirdiğiniz andan itibaren çoklu platform halinde PUBG oynayabileceksiniz.

İndirdikten sonra oyun içi ayarlardan çoklu platform seçeneğini açıp kapatabilirsiniz. Aktif ettiğiniz takdirde oyun içerisinde oyuncuların hangi platformda oynadığını belirten bir işaretin olduğunu göreceksiniz.

Her ne kadar arkadaşlar şimdilik birlikte oynayamıyor olsa da oyun içinde aktif oyuncu sayısının ciddi derecede artacağı gerçeği de var.

Peki siz PUBG’nin çoklu platform (cross-play) olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki bölüme yazabilirsiniz.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: