Samsung Exynos 980’i Duyurdu!

Samsung, 5G destekli ilk işlemcisi Exynos 980’i resmi olarak duyurdu.

Samsung Exynos 980’i Duyurdu

Telefonunuzu Uçuracak Güç

Samsung böyle söylüyor yeni işlemcisi Exynos 980’i tanıtırken. Yeni nesiller için tasarlanan 5G destekli işlemciyle hiper-hızlı indirme hızlarına, gelişmiş yapay zekaya ve ayrıca daha da gelişmiş akıllı asistan ve kamera yeteneklerine ulaşmamızı sağlayacak.

5G Destekli İlk Exynos

Samsung Exynos 980'i Duyurdu!

5G modem entegresi sayesinde bu işlemcinin kullanıldığı telefonlar 5G desteğine kavuşacak. Samsung 5G sub-6GHz desteği sayesinde her türlü gecikmeyi minimalize edip 2.55gpbs hızlara ulaşabilme kapasitesini sunuyor. Ayrıca E-UTRA-NR Dual Connectivity (EN-DC) desteği ile 2CC LTE ve 5G güçlerinin birleşimi ile maksimum olarak 3.55gbps hızlara ulaşbilme kapasitesine sahip.

Akıllı Profesyonel Kamera

Görüntü Sinyal İşlemcisi (ISP) ile 5 ayrı sensör desteği sunan Exynos 980, Samsung’un daha önce duyurduğu 108 megapiksel kamera sensörünü de destekliyor. ISP sayesinde beyaz dengesi, renk ayarı, keskinlik ve ışık dengesini ayarlayarak fotoğraf çekiminde profesyonel seviyeyi vaat ediyor.

Güç Onun İçinde

Samsung Exynos 980'i Duyurdu!

5G desteğinin ihtiyaç duyduğu hız ve güç bu işlemcide mevcut. Exynos 980, 2 Arm® Cortex®-A77 gücünde octa-core ve 6 verimli Cortex-A55 çekirdek gücünden oluşuyor. 5G’nin ihtiyacı olan gücün ve hızın yanında mobil deneyim için en optimize performansı sunuyor.

Oyun İçin Tasarlandı

Arm Mali™-G76 MP5 GPU gömülü grafik işlemci sayesinde en üst seviye 3 boyut desteği ve gerçeklik sunuyor. İşlemci sayesinde oyun yükleme süreleri düşerken, grafik işlemci sayesinde gecikmeleri minimuma iniyor.

Sinema Deneyimi

Çoklu Format Codec (MFC) sayesinde saniyede 4K UHD seviyesinde 120 karelik video çekimleri yaparak gördüğünüz şeyleri sinema seviyesine taşıyın. Yapay Zeka sayesinde çekimlerinize alan derinliği gibi çeşitli efektler de katmak mümkün.

Samsung Exynos 980'i Duyurdu!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: