Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Olacak?

Sıra dışı tasarımı ile ortaya çıkan Samsung Galaxy Buds Live nasıl olacak? Galaxy Buds Live özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihine dair tüm detaylar tek bir sayfada!

Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Olacak?
Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Olacak?

Samsung, Galaxy Buds ve Galaxy Buds+ serilerinin ardından bu kez kulaklıklarını başka bir noktaya taşıma kararı aldı. Hem tasarım, hem isim olarak bambaşka bir yöne giden Samsung, Galaxy Buds Live kulaklık ile bakalım nasıl bir yol izliyor olacak.

İlk olarak Galaxy Beans serisi gün yüzüne çıktığında paylaştığımız bu yazımızdan itibaren farklı gelişmeler ve belirlenen bazı detaylar oldu.

Son iddiaya göre ise Samsung bu kulaklığın ismini değiştirip, Galaxy Buds Live ismi ile tanıtılacağı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Beans Ortaya Çıktı

Bu yazımızda da Samsung Galaxy Buds Live nasıl olacak, fiyatı ve özellikleri gibi bilinen tüm detaylarını sizler ile paylaşıyor olacağız.

Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Olacak?

İlk olarak WinFuture web sitesinde sızdırılan Galaxy Beans, fasulye görünümüne sahip olacak. Samsung bu konuda “yemeyin” diye esprili bir reklam kampanyası da yapacak diye konuşuluyor.

Gelin o zaman detaylara inelim ve bakalım Samsung Galaxy Buds Live nasıl olacak!

Galaxy Buds Live Tasarımı

Fasulye! Evet tam anlamıyla fasulye görünümüne sahip olacak Galaxy Buds Live. İşte bazı Galaxy Buds Live render görüntüleri:

Samsung Galaxy Buds Live Tasarımı
Samsung Galaxy Buds Live Tasarımı

Doğrusu bu sıra dışı tasarımına kulaktaki duruşunu test etmek için can atıyorum. Güzel görünüşünün yanı sıra bence konfor anlamında da başarılı iş çıkaracak gibi duruyor. Tabii bunları test etmeden bilemeyiz.

Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Görünecek?
Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Görünecek?

Yakın zamanda da Galaxy Buds Live kutu tasarımı ortaya çıktı:

Samsung Galaxy Buds Live Kutusu
Samsung Galaxy Buds Live Kutusu

Galaxy Buds Live işte böyle görünüyor. Şimdi gelin üzerindeki bölümlerin, ve içerisinde kullanılan sürücülerin neler olduğuna bir göz atalım.

Galaxy Buds Live Özellikleri

Gelelim belki de en önemli konuya. Galaxy Buds Live özellikleri nasıl olacak? Ses kalitesi, bataryası ve aktif gürültü engelleyici özellikleri hakkında şu ana kadar neler biliyoruz bir bakalım.

Galaxy Buds Live hakkında konuşulan son söylenti ise Fitness için gelen özellikler oldu. Bu iddiaya göre kulaklığınızı taktığınız anda tıpkı Galaxy Watch akıllı saatlerde gördüğümüz gibi bazı Fitness verilerini toplayacak.

Yani Galaxy Buds Live ile spor esnasındaki “hız, süre, mesafe, nabız ve yakılan kalori miktarı” ölçülebiliyor olacak. Gerçekten harika bir yenilik!

Galaxy Buds Live Aktif Gürültü Engelleme Özelliği

Aslında kulaklık dünyasında bir süredir kullanılan bir teknoloji ve özellikle Sony WH 1000XM3 gibi üst düzey kulak üstü modellerde kullanılan Aktif Gürültü Engelleme özelliği muhteşem çalışıyor.

Ancak Apple’ın da AirPods Pro ile bu furyaya katılması resmen Aktif Gürültü Engelleme özelliği için bir farkındalık oluşturdu.

Görünen o ki bu yıl Samsung da bu eksikliğini kulak içi kablosuz kulaklığında gideriyor olacak.

Galaxy Buds Live, ANC olarak bilinen Aktif Gürültü Engelleme desteğine sahip.

Aynı zamanda dışarıdaki sesi de duymanızı sağlayan mikrofonlar da mevcut. Dilerseniz bazı dokunuşlar yaparak dışarıdaki sesi duymanızı sağlayacak özelliği de aktif edebiliyorsunuz.

Buradaki videoda da Galaxy Buds Live kutusu renkleri ve görünümü net bir şekilde belli oluyor. Bunun Samsung reklamından alındığı söyleniyor. Sondaki yazı ile de “gürültüyü dışarıda, sesi içeri de tut” sloganından da anlıyoruz ki Samsung izolasyon konusunda da iddialı olacak.

Yapısı gereği, her ne kadar silikonlu bir kulaklık olmasa da iyi bir yalıtım sağlayacağı belli oluyor.

Galaxy Buds Live Bataryası

Galaxy Buds Live, batarya konusunda da ciddi geliştirmeler alacak gibi görünüyor. Özellikle yeni Bluetooth teknolojilerinden birisi olan LE Audio desteği sağlanırsa batarya verimliliği çok ciddi bir artış yaşayabilir.

Teknik bir detay belli olmasa da yapısı gereği Galaxy Buds+’tan büyük ve bunun ANC gibi özelliklerin yanı sıra, batarya konusunda da ciddi bir etki edeceğini ön görüyorum.

Galaxy Buds Live Fiyatı Ne Olacak?

Sağlam bir sızıntıya göre Galaxy Buds Live 169 dolar ile çıkış yapacak. Açıkçası fiyatın kabul edilebilir olduğu kanaatindeyim. AirPods Pro kadar pahalı, ama Galaxy Buds Live kadar da ucuz olmayacak. Buna rağmen çok kötü bir fiyatlandırma olmadığını söylemek gerekiyor.

Tabii ülkemizdeki fiyatı tartışılacaktır mutlaka…

Galaxy Buds Live Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Samsung Galaxy Buds Live, 5 Ağustos tarihinde yapılacak Samsung Unpacked etkinliğinde gün yüzüne çıkacak. 1-2 hafta sonrasında da resmi satışa çıkacağını tahmin ediyoruz.

Sony WH-1000XM4 ve WH-1000XM3 Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 20 serisi de Galaxy Unpacked etkinliğin de tanıtılacak. Dilerseniz bu yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda Samsung Galaxy Buds Live nasıl olacak, detaylara birlikte göz attık. Ama bu yazının güncel olduğunu hatırlatalım. Zamanla detaylar arttıkça yazımızı güncelliyor olacağız. O yüzden gelişmelerden anında haberdar olmanız için Twitter hesabımızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 20 Nasıl Olacak?

Samsung Galaxy Buds Live Nasıl Olacak?
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: