Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi | Galaxy Fit 2 Nasıl?

Samsung Galaxy Fit 2 incelemesi ile karşınızdayız. Bir süredir kullanma fırsatı bulduğumuz Galaxy Fit 2 nasıl, ne gibi deneyimler yaşadık bu yazımızda aktarıyor olacağız.

Samsung Galaxy Fit 2

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi - WidgetUp
Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi

Daha önce WidgetUp’ta Fitbit Charge 4 veya Apple Watch SE hakkında yazılar görmüş olabilirsiniz. Bu kez de Galaxy Fit 2 akıllık bilekliği deneme fırsatım oldu ve bir süre özellikle bisiklet, yürüyüş ve koşu takibi yaptım. Bir aydan fazla bir deneyimim var. Tüm süre boyunca ne yazık ki yakınımda bir Android, Samsung telefon bulunmadığı için Galaxy Fit 2’i sadece iPhone 8 ile birlikte kullanabildim. Galaxy Fit 2 iPhone ile nasıl çalışıyor yazımızın ilerleyen bölümlerinde değiniyor olacağım.

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi

Az önce belirttiğim gibi bu incelemedeki deneyimlerin tamamı bir iPhone ile kullanılarak yaşanmıştır. Galaxy Fit 2 benim uzun süre Mi Band 5 ile birlikte değerlendirip karar verdiğim bir akıllı bileklik oldu. Galaxy Fit 2 tercihimin sebepleri tasarım olarak daha şık bulmuş olmam, ekran konusundaki başarısı ve Strava desteğiydi. Amacım da basit antrenman takibi yapıp hem de bisiklet sürüşlerimi nasıl takip edeceğini öğrenmekti. Bisiklet sürüşlerimi takip etmek için Strava uygulamasını kullanıyorum. Galaxy Fit 2’nin bu konuda sunduğu senkronizasyon özelliği benim karar vermemde büyük etkendi. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi…

Galaxy Fit 2 iPhone ile Birlikte Strava Desteği Sunmuyor

Benim acı deneyimlerimin ilki bu oldu. Eğer siz de benim gibi iPhone ile Galaxy Fit 2 kullanıp aynı zamanda Strava senkronizasyonu da sağlamak istiyorsanız, maalesef yapamazsınız. Çünkü Galaxy Fit 2 Strava desteği sadece Android telefonlar ile kullanıldığında geçerliymiş, ben de alınca öğrendim ne yazık ki. Bunun sebebini de öğrenemedim ama zamanla bu anlamsız kısıtlamanın kalkmasını umuyorum.

Galaxy Fit 2 Doğru Adım Sayıyor Mu?

Galaxy Fit 2 adım sayma konusunda fena iş çıkarmıyor. Ama üzerinde bir GPS bulunmadığı için telefona tamamen bağımlı. Telefon yanınızda değilken adım takibinde tutarsızlıklar olabilir. Gün sonunda her defasında telefonumdan daha farklı sonuçları bilekliğimde gördüm. Bir Apple Watch ile kıyasla daha başarısız sonuçlar verse de fiyatı değerlendirildiğinde iyi iş çıkarıyor diyebilirim. Sadece çok yüksek oranda doğruluk sağlamıyor. Ama gerçek sayılara çok uzak sonuçlar gösterdiğine de şahit olmadım. Kısacası adımlarınızı teker teker saymıyorsanız aradaki bu küçük tutarsızlıklar sizi etkilemeyecektir.

Galaxy Fit 2 iPhone ile Nasıl Çalışıyor?

İyi değil… Gerçekten bir ay içerisinde o toplam 5-6 kere kopmalar yaşadım. Şarjı varken, Bluetooth açıkken anlamsız şekilde telefondan koptuğunu saptadım. Birkaç kere sıfırlayıp baştan bağladım ama sorun zaman zaman meydana gelmeye devam etti. Bunun dışında en kötü yanı size iki farklı uygulama indirtiyor. Üstelik neden ihtiyacımın olduğunu da anlamadım. Çok basit şekilde iki uygulamayı Samsung Health uygulamasında birleştirebilirken Galaxy Fit uygulamasını indirmeye mecbur bırakıyor. İkisine de arka planda yenileme ve tam konum izinlerini vermem rağmen birkaç kere antrenmanlarımda bazı verileri eksik verdiğini gördüm.

Galaxy Fit 2’i çoğunlukla kendi antrenman takipçisi üzerinden bisiklet sürüşlerimde kullandım ve genel anlamda işimi görse de bazen anlık hız verimi saptamadığını gördüm. Sebebini gerçekten bulamadım. Sanırım o gün Galaxy Fit 2 gününde değildi. Ama bu sorunlar belirttiğim gibi iPhone ile yaşandı. Belki Apple ile alakalı bir kısıtlamadan da kaynaklanıyor olabilir.

Galaxy Fit 2 Sadece iPhone 7 ve Sonrası ile Çalışıyor

  • Yine anlamsız bir durum daha. Bu kısıtlamanın da sebebini bilmiyorum ama Galaxy Fit 2, iPhone 6S ve önceki iPhone’lar ile çalışmıyor. Bu durum çok ilginç çünkü iOS 14.4 kurulu bir iPhone 6S’den söz ediyoruz. Açıkçası iPhone 7 ile iPhone 6S arasındaki farkı Samsung’tan dinlemek isterdim.

Samsung Galaxy Fit 2 Alınır Mı?

Samsun Galaxy Fit 2 Alınır Mı?
Samsun Galaxy Fit 2 Alınır Mı?

Gelelim asıl soruya. Biraz olumsuz eleştirilerin yoğun olduğu bir inceleme gibi görünüyor, farkındayım. Ama bence yine de Galaxy Fit 2 güzel bir akıllı bileklik. Ben bu yazıda daha çok iPhone ile kullanımda yaşadığım sorunları belirtmek istedim. Tabii ki Galaxy Fit 2 bir Samsung telefonla çok daha iyi çalışıyor olacaktır. İki haftalık iade sürenizin olduğunu hatırlatarak denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Sadece iPhone ile pek kararlı çalışmıyor (en azından benim deneyimimde öyleydi).

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi ile birlikte bu yazımızda Galaxy Fit 2 deneyimlerimi ve yorumlarımı aktararak temelde Galaxy Fit 2 alınır mı sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Yine de merak ettikleriniz veya eklemek istedikleriniz varsa yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz!

Samsung Galaxy Fit 2 İncelemesi | Galaxy Fit 2 Nasıl?

Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: