Samsung Galaxy S10 Android 10 Güncellemesi Aldı!

Bu haftanın başında Samsung, Android 10 güncellemesi için bir yayınlama program paylaşmıştı. Bu programa göre ise Galaxy S10, ve Note 10 serileri için Android 10 güncellemesinin 2020 Ocak ayında yayınlanacağı görülüyordu. Şaşırtıcı şekilde Samsung Galaxy S10 Android 10 güncellemesi aldı!

Samsung Galaxy S10 Android 10 Güncellemesi Almaya Başladı

Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Yayınlandı!
Samsung Galaxy S10 Güncellemesi Yayınlandı!

SamMobile‘ın haberine göre Samsung, Almanya’daki Galaxy S10 kullanıcıları için şimdiden Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladı bile.

Söz konusu Android sürüm güncellemeleri olduğunda Samsung’un bu konuda pek iyi bir adı yok. Ama belirlenen programa göre erken dağıtmaya başlamaları iyi bir gelişme. Belki önceki modeller için de takvimin geriye çekilmesini sağlar.

Samsung Galaxy S10 için Almanya’da yayınlanmaya başlayan Android 10 güncellemesi yalnızca Samsung’un One UI 2.0 Beta Programı’na kaydolan kullanıcılar için geçerli.

Stabil sürüme geçiş yaptıracak güncellemenin boyutu ise 140MB civarında. Bu güncelleme aynı zamanda aralık ayı Android güvenlik güncellemesini de kapsıyor.

Samsung Galaxy S10 Android Güncellemesi Aldı!
Samsung Galaxy S10 Android Güncellemesi Detayları

Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e cihazları güncellemeyi ilk alan cihazlar arasında yer alıyor. Siz de beta programına kayıtlı iseniz Ayarlar / Yazılım Güncellemesi bölümünden güncellemeyi alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Eğer Galaxy S10 için Android 10 güncellemesi bir hata sonucunda yayınlanmaya başlamadı ise zamanla diğer ülkelere ve Türkiye’ye de yakında gelecektir.

One UI 1.0 Hataları Yapılmasın!

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Samsung’un kendi arayüzü One UI 1.0 versiyonu ile S8 ve S9 cihazlarında batarya problemleri ortaya çıkarmıştı. Android 10 tabanlı One UI 2.0 bir hata sonucu yayınlanmaya başladı ise hatalar içeriyor olma ihtimali yüksek. Henüz bu konuda Samsung’tan resmi bir açıklama yok. Yakında resmi bir açıklama gelerek ya güncellemenin dağıtımı duyurulacaktır ya da hata sonucu yayınlandı ise güncelleme dağıtımı geçici olarak durdurulacaktır.

Siz de One UI 2.0 ile gelecek değişiklikleri ve yenilikleri merak ediyorsanız aşağıdaki makalemizi ziyaret etmelisiniz.

Samsung’un resmi Android 10 güncelleme takvimine göre diğer Android 10 güncellemesi alacak Samsung cihazları Galaxy Note 10, Galaxy Note 9, Galaxy S9, Galaxy M20, Galaxy M30 ve Galaxy A30, 2020 ocak ayında alması bekleniyor.

Galaxy S10 ailesinin Android 10 güncellemesini yaklaşık bir buçuk ay önceden almaya başladığını ve bunun bir hata olmadığını göz önünde bulunduracak olursak diğer modellerin de güncellemeyi planlanan takvimden önce alması muhtemel olabilir.

Umarız bu bir hata sonucu değildir Samsung’un güncelleme hızı konusunda kendini geliştirme çabasıdır ve Samsung cihazlar için Android 10 güncellemesi Türkiye için de bir an önce yayınlanır. Tabii her şeyden önce yayınlanan bu güncellemenin hatasız stabil sürüm olduğunu umuyoruz.

Keşke sevgili Samsung bir şirinlik yapıp Android 10 ve One UI 2.0 güncellemelerini Galaxy S8 ailesi için de yayınlar. Doğrusu Galaxy S8, Android 10 güncellemesi alacak mı diye aramaktan yoruldum ve ümidimi kaybettim. (Evet hala S8’i çok seviyorum ve yeni telefonlar fazla pahalı)

Uzun lafın kısası Samsung Galaxy S10, S10+ ve S10e kullanıcıları yakında cihazlarında Android 10 ve One UI 2.0 güncellemelerini görecekler. Ne mutlu size…

Planlı Mı? Hata Mı?

Peki sizce Galaxy S10 için Android 10 güncellemesi bir hata sonucunda mı yoksa planlı bir şekilde mi yayınlandı?

Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizimle paylaşın!

WidgetUp

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: