Samsung One UI 2.0 Tek Elle Kullanımı Daha Da Kolaylaştıracak!

Samsung’un Android 10 tabanlı arayüzünün yeni versiyonu Samsung One UI 2.0, tek elle kullanım ve bildirim kolaylığı gibi birçok özellik ile geliyor.

Samsung One UI 2.0 Tek Elle Kullanımı Daha Da Kolaylaştıracak!
One UI 2 Yenilikleri

Samsung Geliştirici Konferansı’nda duyurulan yeni One UI sürümü bazı telefonlar için betaya sürüldü. One UI 2.0 daha kolay bir kullanım vaat ediyor.

Basitlik ve daha doğal bir görünüm anlayışı üzerine inşa edilen One UI 2.0 kullanıcılara tek elle kullanım için daha fazla kolaylık sunmayı amaçlıyor.

İlk One UI sürümü tek elle kullanım üzerine yoğunlaşan bir sürüm iken One UI 2.0 bu durumu yeni bir seviyeye çıkaracak.

Örneğin ana ekranda oluşturduğunuz uygulama klasörleri ekranın tamamı yerine daha küçük bir bölümü kaplayarak tek elle kullanımı kolaylaştıracak.

Ayrıca yüklü gelen uygulamaların üst bölümü daha fazla bildirim gösterecek. Mesela, Mesajlar uygulamasını açtığınızda uygulamanın üst kısmında sadece Mesajlar yazmasının yanı sıra kaç adet okunmamış mesajınızın olduğunu belirten bir bildirim de görüyor olacaksınız.

Samsung One UI 2.0 Tek Elle Kullanımı Daha Da Kolaylaştıracak!
Samsung One UI 2 Mesajlar Uygulaması

Ayrıca Telefon uygulaması da yeniden tasarlanarak oyun oynarken veya bir video izlerken gelen aramaları daha küçük şekilde görerek dilerseniz oyununuza veya videoyu izlemeye daha rahat devam edebileceksiniz.

Ayrıca uygulama ikon renkleri da daha canlı bir hal alacak. Ayrıca yeni arayüz farklı ekran tipleri içinde optimize edildi. Samsung bu şekilde akıllı saat, telefon ve tabletlerde benzer deneyimler sunmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir
Samsung sheds more light on new One UI 2 features at SDC 2019
Samsung One UI 2.0 Arayüz

Şimdilik küçük değişikler var. Tabii ki yeni arayüzün en büyük yeniliği Android 10 ile geliyor olması. Samsung ayrıca One UI 2.0’ın katlanabilir telefonlar için de uyumlu hale getirildiğini ve yeni katlanabilir telefonlarında da bu arayüzü göreceğimizin haberini vermiş oldu.

Samsung yayınladığı bu video ile One UI 2.0’ı tanıtmış oldu:

Samsung One UI 2.0 Tanıtım Videosu

İlerleyen beta sürümlerinde ne gibi değişiklikler olacağını henüz bilmiyoruz. Fakat bir haber olduğunda sitemizde yayınlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu yüzden bir gözünü Widgetmore’da olsun!

Umarız ki Samsung yeni arayüzü One UI 2.0’ı telefonlarına hızlı bir şekilde gönderir.

Peki ya siz yeni Samsung One UI 2.0 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: