Samsung POS Geliyor

Samsung her zaman mobil ödeme konusunda hevesli bir firma oldu. Samsung Pay ile mobil ödemede sürekli gelişmeler sunan firma bu kez ödeme kabul etme projesi ile karşımızda. Samsung POS geliyor!

Samsung POS Geliyor
Samsung POS Geliyor

Ne yazık ki ülkemizde kullanıma kapalı olan Samsung Pay mobil ödeme sisteminin ardından Samsung bu kez ödeme kabul etme üzerine yoğunlaşmış görünüyor.

Öncelikle her ne kadar şu an için sadece Kanada’da test ediliyor olsa da bu sistemi Google Play veya Galaxy Store marketlerden, Samsung POS adlı uygulamayı indirilerek kullanılabilir.

Sistem oldukça basit. Telefonunuza indirdiğiniz uygulama sayesinde kayıt işlemlerinin ardından, NFC teknolojisini kullanarak akıllı telefonunuzu bir pos cihazına dönüştürüp ödeme alabiliyorsunuz.

Günümüzde temassız ödeme yaygın hale gelirken cep telefonu dışında herhangi bir donanım, kablo veya ekstra bir aparata ihtiyaç duymadan ödeme alabiliyor olmak oldukça pratik olacak gibi görünüyor.

Samsung, Samsung POS sistemini dünya geneline yaymayı planlıyor. Her ne kadar Samsung Pay Türkiye’de kullanılamıyor olsa da umarız en azından bu globalleşme sürecinde Samsung POS uygulamasını ülkemizde görebiliriz.

Bir hayal edin: Sipariş ettiğiniz yemeği getiren kurye size telefonunun arkasını uzatıyor ve siz de ona kartınızı değdirerek tüm işlemi çok kısa bir sürede hallediyorsunuz. Harika değil mi? Tamam kabul ediyorum bu, hali hazırda pos cihazıyla da temassız ödeme yapabilen müşteriler için pek bir şey ifade etmese de sürekli pos cihazını taşıyıp ve yanından ayırmama sorumluluğuna sahip kuryeler için daha ilgi çekici duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung, POS uygulaması için MasterCard ve Visa ile çalışıyor. Her ne kadar spesifik olarak belirtilmemiş olsa da güvenliğin Samsung Knox tarafından sağlandığı tahmin ediliyor.

Ne Zaman?

Bu yılın başında Kanada’da test sürecini başlatılan sistem olumlu bir dönem tamamlamasının ardından globalleşme süreci 15 Ekim itibariyle başlamış oldu. Şimdilik bu sürecin ne kadar süreceği bilinmiyor. Samsung POS Türkiye’ye gelir mi bunun için de resmi bir yanıtımız ne yazık ki şimdilik yok.

Peki ya siz Samsung POS hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yapmayı unutmayın!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: