Shein Alışveriş Türkiye | Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?

Shein Alışveriş Türkiye | Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?
Shein Alışveriş Türkiye | Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?

Shein alışveriş Türkiye için nasıl? Shein gümrük vergisi alıyor mu? Shein kargo ücreti ne kadar? Sorularınızı cevaplayarak size deneyimleri aktaracağız.

Shein Kıyafet Kaliteleri Nasıl?

Shein alışveriş Türkiye deneyimlerine göre kıyafet ve ürün kaliteleri nasıl diye merak etmek her alıcının en doğal hakkı. Şüphesiz ki yurtdışından gelmesi için bekleyeceğinin belirli bir süreye değmesini istiyorsunuz.

Shein’in ürün kalitelerine gelecek olursak, yapılan pek çok deneyime göre kıyafetlerinin gayet alınabilir şekilde kaliteli olduğu, Türkiye’deki butik ürünlerinden aşağı olmadığı yönünde düşünceler baskınken, aksesuar konusunda ise durum öyle görünmüyor. Aksesuarların kıyafetlere oranla daha kalitesiz olduğu yönünde deneyimleri olan müşterilerin nadir de olsa defolu ürünlerle karşılaştığı da diğer bir gerçek.

Farklı içeriklerimize linke tıklayarak göz atabilirsiniz!

Eski Fotoğrafları Canlandırma Uygulaması MyHeritage

Shein Ürün Bedenleri Nasıl?

Shein ürün bedenleri nasıl olduğunu anlayabilmeniz için işi epey kolaylaştırmış. Ürünlerin altına bırakılan yorumlar sayesinde bir ürünün sizde nasıl duracağını ya da küçük gelip büyük geleceğine dair pek çok fikir elde edebiliyorsunuz.

Kaldı ki, Shein alışveriş Türkiye deneyimlerine göre kullanıcıları daha çok yorum bırakmalarına teşvik etmek için yorum bırakanlara puan kazandırıyor, bu puanları kullanabiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar her ürüne bir yorum bırakarak, satın alacak diğer bir kişiye yardımcı olmuş oluyor.

Shein Fiyatlar Nasıl?

Shein elbetteki dolar kuru ile fiyatlarını belirlemekte. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, Shein kalite ya da en azından fiyat bakımından değil, Türkiye’deki çeşit azlığı bakımından çokça talep görüyor. Satın aldığınız ürünlerin kalitesi standart bir kıyafet satıcılarından farklı değil ancak Türkiye’de bulamayacağınız birçok çeşidi Shein’de bulabilirsiniz.

Ek olarak fiyatlar da ürünlere göre değişiklik göstermekte, 25 TL’ye gözlük, 70 ya da 150 TL’ye pantolon, 50 TL’ye çanta bulabilmektesiniz. Üst olarak ise çok fazla çeşitte 30 Lira’ya bulabilmek mümkün.

Shein Paypal Hesabı Zorunlu mu? | Shein Banka Kartı Geçiyor mu?

Shein uygulamasını kullanmaya başladığınız an, hem dili hem de para birimini Türkçe ve Türk Lirası‘na çevirebiliyorsunuz. Sepetinizdeki ürünleri de aynı şekilde direkt olarak TL olarak görüyorsunuz. Shein alışveriş Türkiye deneyimi çok daha kolay bir hal almış oluyor.

Shein’de herhangi bir PayPal ya da Dolar hesabı almanıza gerek yok. Bankamatik ya da Kredi Kartı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Shein’de Kredi kartı ve Banka Kartı geçiyor.

Shein Kargo Kaç Gün Sürüyor?

Shein kargo 10 ile 20 gün arasında gelmekte. Elde edilen deneyimlere göre 30 günü bulmuyor Shein kargolarında. Ürünler kısa bir süre önce Aramex isimli bir şirket aracılığı ile geliyordu ancak şu an PTT ile gelmekte.

Shein Güvenilir mi?

Shein güvenilir mi diye kargo ve alışveriş sürecini düşünecek olursak, siparişinizin ilk anından itibaren kargonuzun sürecinden haberdar olabilmektesiniz. Kullanıcıların deneyimleri Shein’in güvenilir olduğuna yönelik.

Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?

Shein gümrük vergisi almaktadır. Ancak güzel bir haber şu ki Shein gümrük vergisinin yarısını karşılıyor! Satın alma işlemini yaptıktan sonra ürün 10 ile 20 gün arasında bir sürede gelmekte ve kapıda gümrük vergisi vermeniz gerekmektedir.

Gümrük vergisini kargo takip kodu ile kaç lira olduğunu görmektesiniz. Shein gümrük vergisi kaç lira diye düşünmenize gerek yok. Kapıda tutarını bilmediğiniz herhangi bir sürpriz ile karşılaşmak gibi bir durum söz konusu değil.

Shein Gümrük Vergisinin Yarısını Karşılıyor!

Shein’de gümrük vergisi bulunuyor ancak Shein bu gümrük vergisinin yarısını kendi karşılamaktadır. Peki Shein’in gümrük vergisini karşılaması için alışveriş sonrasında ürünü teslim alıp gümrük vergisi ödemesini yapmanızın ardından Shein’e mail atmalısınız.

Süreç şu şekilde işliyor; [email protected] üzerinden, ürün aldığınızı ve kağıda gümrük vergisi ödediğinizi bu gümrük vergisinin yarısının Shein tarafından karşılandığını bildiğinizi ve bunu talep ettiğinizi yazmanız gerekmekte.

Her kullanıcının deneyim farkına bağlı olarak değişse de 24 saat içinde geri ödeme alabilen kullanıcılar mevcut.

İade edilen bu parayı hesabınıza ya da direkt olarak tekrar alışveriş yapmayı düşünüyorsanız Shein cüzdanınıza aktarabilmektesiniz.

Shein Kargo Ücreti Ne Kadar?

Shein kargo ücreti 27.99 TL. Ayrıca ürün kargonuzu nakliye sigortası ile sigortalamak isterseniz 5.15 TL‘lik bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Shein Alışveriş Türkiye | Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?
Shein Alışveriş Türkiye | Shein Gümrük Vergisi Alıyor mu?

Ancak kullanıcıların deneyimine göre birkaç parça kıyafet ürünü aldığınızda tutar 185 Lirayı bulmakta, Shein’de 185 Lira ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Shein Ek Ücret Çıkıyor mu?

Shein’de kargo ve gümrük vergisi dışında ekstra bir ücret çıkmıyor.

Shein Alışveriş Türkiye deneyimlerini sizlerle paylaştık. Shein alışveriş Türkiye deneyimleri yazımızın sizlere faydalı olduğunu umuyoruz.

Shein Web Sitesi

Shein AppStore ve GooglePlay’de Mevcut mu?

Shein hem iOS destekli iPhone’larda hem de Android telefonlarda ulaşılabilir bir uygulamasıyla sizlerle.

Aşağıdaki linke tıklayarak iOS ya da Android mobil cihazlarınıza Shein uygulamasını indirebilirsiniz!

Shein İndir iOS iPhone

Shein İndir Android

Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: