Snapchat Tiktok’a Dönüşüyor

Snapchat Tiktok’a dönüşüyor. Snapchat Dans Özelliği kapıda! Tüm dünyada popüler olan Tiktok uygulamasının ardından Snapchat de Tiktok tarzında dans özelliği ile karşımızda!

Snapchat Tiktok'a Dönüşüyor
Snapchat Tiktok’a Dönüşüyor

Tiktok’a Rakip Geliyor

Sonbaharda gelmesi planlanan Snapchat dans özelliği nedir hep birlikte inceleyelim.

Snapchat yakında çektiğiniz videolara şarkı ekleme özelliğini sunacak. Müzik ve dans uygulamaları arasındaki en popüler olanı TikTok uygulamasının yerini alabilecek mi merak konusu.

Amerika başkanı Trump’ın yaptığı açıklamaya göre Tiktok ve Instagram kullanımı üzerinde yapılacak değişiklikler ile Snapchat TikTok’a rakip olma konusunda daha fazla şans elde edebilecek mi önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Snapchat Dans Özelliği

Snapchat Tiktok'a Dönüşüyor
Snapchat Tiktok’a Dönüşüyor

Snapchat, bu yeniliği ilk olarak ingilizce dili aktif olan kullanıcılara ve bugün Yeni Zelanda, Avusturalya’da sunulacak.

Bu özellik, Snapchat’e kullanıcıların Tiktok’a getirdiği enerjiyi ve yaratıcılığı kazandırabilecek. Ancak görünen şu ki; Snapchat’in bu yeni dans özelliği tamamen TikTok’a rakip olmak için tasarlanmamış.

Snapchat Tiktok'a Dönüşüyor
Snapchat Tiktok’a Dönüşüyor

Şimdilik, sadece müzik ve dans için belirli bir akış olmayacak. Ayrıca kullanılan şarkının, kullanıldığı farklı videoların akışınıza gelebileceği bir sistem henüz dizayn edilmedi. Snapchat, yeni özelliğin ayrıntılarını anlattığı mailde, Snapchat’i hedef alarak yeni özelliğin “gerçek hayattaki arkadaşlarınız ile” paylaşabilmeniz için tasarlandığını belirtti ve şu sözleri ekledi; “Herkese açık verilere dayanıyor, bu uygulama, Twitter’ın ya da TikTok uygulamasının toplamından daha fazla kişiye ulaşıyor.”

Bu özellik Warner Music Group, Universal Music Publishing Group, Merlin ve diğerlerinden “sağlam ve küratörlü bir müzik kataloğu” ile başlıyor. Snap’in, Mayıs 2019’a kadar müzik lisansıyla ilgili tartışmalarda olduğu ve TikTok’un “Old Town Road” u bir hit haline getirdiği bildirildi. Snap, bu özelliği etiketlerin tercih edebileceği bir şekilde tasarlıyor: Bir videoyu hızlıca kaydırdığınızda şarkının adını ve sanatçısını, ayrıca seçtiğiniz akış platformunuzdaki parçayı dinlemek için bir bağlantı alabileceksiniz.

Snapchat Tiktok’un Yerini Alacak mı?

Snapchat Tiktok'a Dönüşüyor
Snapchat Tiktok’a Dönüşüyor

Geçtiğimiz günlerde Tiktok uygulamasının da bir yeniliğinden sizlere bahsetmiştik. Tiktok, işletme sahiplerinin reklamlarını ve tanıtımlarını yapabileceği bir TikTok platformu geliştirdi. TikTok’a göre, reklama servet değerinde paralar yatırarak yine de ortalama bir başarı elde etmek yerine, yaratıcılığı ve sosyal medyanın gücünü kullanarak TikTok for Business ile tanıtabileceksiniz.

Tiktok for Business için detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

TikTok For Business Geliyor! | Reklam İçin TikTok

Tiktok Rakibi Instagram Reels Nedir?

TikTok sıkıntılı günler geçirirken Instagram da TikTok’un yerini almaya hazırlanıyor!

Instagram Reels Nedir?

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: