Story Düzenleme Uygulaması Unfold Nasıl?

Story düzenleme uygulaması Unfold hakkındaki bu yazımızda Unfold ile Instagram Story nasıl düzenlenir anlatıyor olacağız!

Story Düzenleme Uygulaması

Story Düzenleme Uygulaması Unfold Nasıl? (2020)
Story Düzenleme Uygulaması Unfold Nasıl? (2020)

Hikayeler… Resmen her yerdeler! Sosyal medya uygulamalarının artık bir parçası haline gelen Story birçok kullanıcının vazgeçilmezleri arasında.

Her gün hayatından bir anı paylaşan kullanıcılar zaman zaman Instagram Story düzenleme konusunda problem yaşayabiliyor. Instagram, hikaye düzenleme konusunda pek fazla özgürlük ve seçenek tanımıyor. Durum böyle olunca da Instagram Story düzenlemek için uygulama arayışı içinde buluyorsunuz kendinizi.

İşte biz de popüler birkaç uygulama arasından Unfold uygulamasını denedik ve sizin için inceledik.

Unfold Uygulaması

Story Düzenleme Uygulaması Unfold Nasıl?

Unfold uygulaması, hem App Store, Google Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

Uygulamayı indirdikten sonra hikayelerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir proje oluşturarak kütüphanedeki onlarca seçenek arasından birini seçerek hikayenizi düzenleyebilirsiniz.

Her ne kadar ücretsiz birçok şablon seçeneği bulunsa da dilerseniz Mağaza bölümünden daha fazla seçeneği satın alabilirsiniz.

Şimdi Unfold uygulaması ile oluşturduğum basit bir örneğe bakalım.

Unfold Uygulaması ile Instagram Story Oluşturmak
Unfold Uygulaması ile Instagram Story Oluşturmak

Son derece basit bir örnek olan yukarıdaki fotoğraftan çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz tabii. Ama Instagram Story’de Polaroid fotoğraf paylaşmak şu sıralar son derece moda!

Fotoğrafları Polaroid Yapma Uygulaması

Yine de yapabilecekleriniz sınırı bundan ibaret değil. Dilerseniz direkt uygulama içerisinden de fotoğraf çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları hareketli Glitch, VHS gibi efektleri ekleyebilirsiniz.

Filtre ve ışık ayarını yaptıktan sonra da direkt olarak Instagram’da paylaşabiliyorsunuz.

Instagram Story'e Glitch ve VHS Efekti Ekleme
Instagram Story’e Glitch ve VHS Efekti Ekleme

Birçok filtre, şablon ve yazı tipini ücretsiz şekilde kullanabiliyor olmak harika. Ancak Android kullanıcıları için bir uyarımız var!

Android telefonlarda Instagram Story kalitesi ile ilgili bir problem yaşandığından fotoğraflarınızı direkt olarak telefon kamerasından çekip daha sonra düzenlemenizi öneriyoruz.

Bunun sebebini de aşağıdaki yazımızda açıklamıştık:

Android Telefonlarda Instagram Hikaye Kalitesi Neden Düşüyor?

Instagram Story Kolaj Oluşturma

Bunların yanı sıra Unfold ile kolaj oluşturmak da mümkün. Kolaj fotoğraflar da Instagram Story’de ilgi gören modalardan birisi.

Unfold uygulaması ile birlikte birçok kolaj şablonu arasından dilediğinizi deneyebilirsiniz.

Unfold Ücretli Mi?

Aynı zamanda Unfold uygulaması için ücretli abonelik sistemi olan Plus seçeneği de bulunuyor. Bu üyelikle birlikte uygulama içindeki her şeye erişebiliyorsunuz.

2020 Haziran ayı itibari ile Unfold Plus üyeliği aylık 19.99 lira iken yıllık ücret 132.99 lirayı buluyor. Ayrıca yıllık aboneliği tercih edenler 7 gün ücretsiz deneme süresine sahip oluyor.

Unfold Uygulaması Alternatifleri

Instagram Story düzenleme uygulamaları alternatifleri arasında Unfold en beğendiğim uygulama oldu. Bunun dışında şu uygulamalara da göz atabilirsiniz:

  • Mojito
  • Your Story
  • Storyluxe
  • Nichi
  • StoryChic
  • StoryArt
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: