The Last of Us Part 2 Nasıl?

The Last of Us Part 2 nasıl? The Last of Us Part II yorum ve oyun deneyimini ve karşılaşacaklarınızı sizlerle paylaşacağımız bu yazımızda Last of Us part 2 yorumları ile sizlerleyiz.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

The Last of Us II Yorum

The Last of Us 2 yorumları oyunu erkenden deneyimleyen ve yorumlayan oyun severlere göre The Last of Us Part 2 eğlenceli bulunmamış. Oyunun 20 saatlik süresinde, sık sık oyundan çıkıp oynamayı bırakmak istediğini söyleyen oyun kullanıcıları sebep olarak oyundaki şiddetin dayanılmaz hale geldiğini öne sürdü.

Bir köpeğe çekiçle vurmak ya da savunmasız bir kadını bıçaklamak istemedim ya da iyi bir av tüfeği ile dindar Zealot’ın kafasının korkunç bir toz bulutu içinde patlamasını izlemek istemedim.

“Beni yalnızca rahatsız eden sahneler değil aynı zamanda bu oyunu neden oynadığımı sorgulatan sahneler de vardı” diyerek oyunu şiddet bakımından olumsuz şekilde yorumlayan oyun severler oyunu yine de sevdiklerini söyleyerek yorumlarına şu şekilde devam ediyor;

“Yine de oyunu deneyimlediğim için memnunum çünkü tüm bu karanlık sahneler The Last of Us Part 2‘yi güçlü kılan özelliklerinden. Sonuçta bu oyun bir şiddet oyunu değil ve şiddetin etkisiyle boğuşan ve oyunculara tüm bu olanların sonuçlarını gösteren bir oyun.”

Naughty Dog geliştiricilerin PS3 oyun devamı niteliğinde olan ve dublajlı versiyonu da olan Last of Us Part 2 oyun grafikleri ve yapay zeka bakımından üst seviyede bir oyun denilebilir.

Last of Us 2 grafik bakımından PS4 Pro konsolunun maksimumunu kullanmakta.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

The Last of Us Part 2’nin ilk kısmı oyunun orijinal halinin yükseltilmiş versiyonu. Oyun hala etrafınızdaki her şeyin bir tehlike unsuru olduğu 3. şahıs macera oyunu.

The Last of Us Part II’de Seattle’ın birçok boş binası kör ve yalnızca seslerle hareket eden aynı zamanda da sizi sessiz olmaya ve ağır adımlarla ilerlemek zorunda kalmanıza sebep olan zombiler ve korkunç şekilde insani çığlıklar atarak sizi öldürmek için hiçbir şeyin onları durmayacak olanlar ile dolu.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

Şehir savaş halindedir. WLF olarak bilinen militan bir örgüt ve Seraphins adı verilen dini bir grup çatışan ideolojiler ve sınırlı kaynaklar ile sürekli savaşır. Ellie’nin görevi onu doğrudan bu kargaşanın ortasına atar.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

The Last of Us Part 2 ve Uncharted 4: A Thief’s End

Oyun severler The Last of Us Part 2’yi oynamanın Uncharted 4: A Thief’s End’i hatırlattığını söylüyorlar. İki oyunun da vir önceki halinden daha güçlü ve gösterişli halleridir.

Nesneleri toplama ve onları ters çevirme şekliniz bile her iki oyunda da aynıdır. The Last of Us Part 2 ile Uncharted 4: A Thief’s End’in arasındaki tek fark oyunun renk tonları.

Yapısal ve mekanik olarak benzer olsa da, iki oyunda bu renk ton farklılıkları farklı hissetmenize yol açıyor. Uncharted 4, ara sıra duygusal atılımlarla güneşli, ışıklı bir maceradır. TLOU2 antitezidir: çok kısa ve nadir umutlu anları ile karanlık ve baskıcıdır.

Ayrıca bu da ilginizi çekebilir:

Premier Lig Seyircisiz Maçlar İçin FIFA Stadyum Seslerini Kullanacak

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

Oyun süresince vaktinizin büyük bir kısmı düşmanlarla dolu alanlarda dolaşmakla geçiyor ve bu karşılaşmalar kime karşı olduğunuza bağlı olarak biraz farklılık gösteriyor.

Oyunda işler yavaş ilerliyor ve bu da size bir şeyi yaparken ne yaptığınızı düşünme fırsatı veriyor. İnsanları öldürmeden bazı şeyleri elde edebileceğiniz kısımlar da oluyor elbette ancak ne olursa olsun oyun boyunca Ellie birçok insanı öldürüyor.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

Yine bir oyun sever, “oyunda en sevmediği şeylerden biri olarak eğitimli köpekleri öne sürüyor. Oyun beni, bir Alman Çoban Köpeği’ni çivili sopa gibi vahşi bir silahla öldürmek zorunda bıraktı” diyelek oyundaki şiddeti vurguladı.

Ancak şu bir gerçek ki oyunlarda şiddet yeni bir şey değil. Acımasızlık ve şiddet ile, ister Hotline Miami’de ister Call of Duty olsun bir şekilde karşı karşıya geliyorsunuz.

The Last of Us Part 2 Ellie

Ellie, ilk oyundaki meraklı genç halinden çok daha farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak hikayenin en güçlü kısmı ise Ellie’nin bu birbiriyle çatışma yaşayan iki farklı halinin yansıtılması.

The Last of Us Part 2 Nasıl?
The Last of Us Part 2 Nasıl?

Oyunun ilk yarısında Ellie’yi diğer herhangi bir oyundaki kahraman ile aynı şekilde göreceksiniz ancak öfkeli ve korkmuş ve böyle hissetmemek için her şeyi yapabikecek bir Ellie ile tanışacaksınız. Ellie belirli insanları öldürmenin vicdan azabını yok edeceğine kendini inandırmış durumda.

Başka bir bakış açısından bakıldığında The Last of Us Part 2’de Ellie çok daha farklı biri olmaya başlıyor.

Spoiler vermeden anlatmak gerekirse, Ellie ilk oyundaki haline benzemiyor ve olduğunu sandığı kahraman değil.

The Last of Us Part II Fiyatı

19 Haziran’da çıkacak olan The Last of Us Part II şu anda ön sipariş ile Playstation Store’da 429,00 TL

Ön Sipariş İçin;

The Last of Us Part II Playstation Store Satın Al

The Last of Us Part II Fragman İzle

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: