The Sinner Nasıl Bir Dizi? | The Sinner İncelemesi

Son zamanların popüler Netflix’te yayınlanan The Sinner nasıl bir dizi? The Sinner incelemesi ile karşınızdayız!

Netflix Dizisi The Sinner

The Sinner Nasıl Bir Dizi? - The Sinner İncelemesi
The Sinner Nasıl Bir Dizi? – The Sinner İncelemesi

Katil aramalı onlarca dizinin, filmin arasında boğulduğumuz son yıllarda bu kategoriye eklenmiş ve adından da sıkça söz ettirmeyi başaran bir dizi var: The Sinner

Netflix’te yayınlanan The Sinner ilk sezonunu 2017 yılında yayınladı ve dikkatleri üzerine çekti. Biz de yakın zamanda üçüncü sezonunu paylaşmış olan ve 4. sezon için merak uyandıran The Sinner dizisine genel bir bakış atacağız ve bazı spoiler’lar veriyor olacağız. Merak etmeyin spoiler uyarısı da yapacağız!

The Sinner Nasıl Bir Dizi?

Klasik gerilim ve polisiye dizilerinden onlarca örnek var. Ama bana kalırsa The Sinner her ne kadar doğrudan bu kategorinin içine girse de kendine has yanıyla bu listenin sıradanlığından sıyrılıyor. Gelin ilk sezon ile incelememize başlayalım.

The Sinner İncelemesi

Netflix’te yayınlanan dizi The Sinner incelemesi ile karşınızdayız! Uyaralım aşağıdaki yazılar spoiler içeriyor olacak. Turuncu renkli Spoiler daha hafif düzeyde iken kırmızı renkli Spoiler tamamen diziyi ifşa eder nitelikte olacaktır.

The Sinner Gerçek Olaylardan Mı Uyarlandı?

  • Hayır, The Sinner gerçek olaylardan bağımsız tamamen hayal ürünü ve kurgudan ibarettir.

The Sinner 1. Sezon Konusu

The Sinner 1. Sezon Konusu
The Sinner 1. Sezon Konusu

ABD’de Dorchester adlı bir kasabada yaşamakta olan bir çift sıradan bir hayat sürmektedir.(Spoiler) Küçük oğulları ile birlikte plajda biraz güneşlenmek isteyen ailedeki anne Cora Tennetti önündeki çiftin dinlediği müzikten ve tavırlarından rahatsız olarak bir anda meyve bıçağını alıp çifte saldırır ve adamı yedi kez vahşice bıçaklayıp öldürür. İşin tuhaf kısmı ise Cora tutuklandıktan sonra başlar. Çünkü Cora neden bunu yaptığına dair bir fikre sahip değildir. Direkt olarak ruhsal problem şüphesi uyandırsa da bu durum aslında bundan çok daha fazlasıdır.

Kasabanın popüler dedektiflerinden Harry Ambrose davayı inceler ve bir tuhaflık sezer. Bu dakikadan itibaren Harry artık Cora’nın vakası ile çok yakından ilgilenerek olayları çözecektir.

The Sinner’daki Cora Tennetti Neden Adamı Öldürdü? (Spoiler)

  • Ailesinin yaşattığı dini sebeplerden oluşan travmadan kurtulmak için yeni tanıştığı erkek arkadaşına kaçmak isteyen Cora, hasta olan ve hiç dışarı çıkmayan küçük kardeşini de bir partiye götürür. Tam da orada plajda öldürdüğü adam ile tanışmaktadır. Ölümcül hastalığı bulunan küçük kardeş Phoebe, Frankie ile tanışır ve ona aşık olur. Orada herkes uyuşturucu madde kullanır ve kendinden geçer. Panikle kalbi duran Phoebe’ye kalp masajı yapan Frankie yanlışlıkla kızın göğüs kafesini kırar. Olayı fark eden Cora tıpkı sahilde yaptığı şekilde yedi hamle ile Frankie saldırır ama erkek arkadaşı onu engeller. Daha sonra olayı kapatmak için Phoebe’yi arazide bir yer gömerler ve Frankie’nin babası bu olayı çözmek için Cora’yı uzun bir süre boyunca ilaçlar vererek bayıltır ve hafızasını siler. Uzun bir süre ortadan kaybolan Cora’yı ailesi aramamaktadır. Çünkü annesi ona nefret duyuyor. Cora bir yere bırakıldıktan sonra uzun yıllar boyunca hiçbir şey hatırlamaz. Ta ki o partide çalan müzik o gün plajda ona bir şeyler hatırlatıp travmasını tetikleyene kadar.

Netflix The Woods Dizisi Nasıl?

The Sinner 2. Sezon Konusu (Spoiler)

The Sinner 2. Sezon Konusu
The Sinner 2. Sezon Konusu

Julian adlı bir çocuk bir çift ile arabada seyahat etmektedir. Yolculuk Niagara Şelalesi’ne uzanır. Ancak yolda arabaları bozulur ve çift geceyi geçirmek için bir motel odası kiralar. Sabah ise Julian kahvaltıdan önce onlara çay yapıp getirir. Çift çayı içtikten bir süre sonra fenalaşır ve ölürler. Küçücük bir çocuk onları zehirleyerek öldürmüştür. Julian panikler ve neler yaptığına anlam veremez.

Büyüdüğü yerdeki bu olayı devralmak için Harry Ambrose çağrılır. Dedektif Novac’ın babasıyla eski dost olan Harry, Novac’a yardım etmek ister. Ancak Mosswood adlı bir tarikat olayları bambaşka bir noktaya taşır. Anlaşılır ki Julian annesi ile birlikte bu tarikatla yaşamaktadır. Mosswood kasabadaki birçok kişiyi etkisi altına almıştır. Seanslar düzenleyerek gerçek insani duyguları ortaya çıkardıklarını söyleyen bu tarikatın Julian’ın işlediği cinayet ile alakası ne olabilir?

The Sinner 3. Sezon Konusu (Spoiler)

The Sinner 3. Sezon Konusu
The Sinner 3. Sezon Konusu

The Sinner 3. sezonunu yakında yayınladı ve yine dikkatleri üzerine çekti. Üçüncü sezonda ise Jamie Burns adlı bir öğretmen eşi ile birlikte bebek beklemektedir. Bir gece çatkapı gelen bir eski dost karışıklığa sebep olur. Görmeyi istemediği eski bir arkadaş olan Nick, Jamie ile üniversite yıllarından tanışmaktadır. Jamie o gece Nick’i gördüğü için hiç huzurlu değildir. Asıl olay ise Jamie ve Nick’in yaptığı kaza ile başlar. Nick bu trafik kazasında ön camdan fırlayarak ölmüştür. Ancak fark edilir ki Jamie onu kurtarmak yerine adeta ölmesini beklemiştir. Bu durumu fark eden Harry Ambrose olayların peşini bırakmaz.

The Sinner Nasıl Bir Dizi?

  • Genel hatlarıyla dizinin üzerinden geçtiğimize göre artık kişisel yorumlarımı yapabilirim. Bu diziyi sıradanlıktan çıkaran yanı bence her sezonda hikaye değişirken bir de temel hikaye olan Harry Ambrose’un geçmişinin ve sırlarının ortaya çıkması etkili oldu. Her sezonda farklı bir vaka inceleyen dedektif bu olayların aslını ortaya çıkarırken kendinden de ipuçları vererek dizideki heyecanı ve sürükleyiciliği üst seviyeye çıkarır.

İşlenen cinayet senaryoları sıradan başlayıp derinlere indikçe daha fazla gizem katmaktadır. Ben de bu yanını oldukça beğendim. Temelde travmalar, dini baskılar ve hipnoz etkisi üzerine dayanan vakaların gerçek yüzünü görmek dizinin sürükleyiciliğini olumlu yönde etkiliyor. Hepsinin yanı sıra bu hikayelerden bağımsız bir de ana hikaye olan Harry Ambrose var tabii. Her sezon farklı bir olay üzerine odaklanılsa da bu olaylar esnasında Harry’nin geçmişi ortaya dökülüyor. Tam siz yeni bir hikaye üzerine odaklanmışken birden bire Harry’nin yaşamı hakkında ilginç ve önceki sezonları aydınlatan gelişmeler yaşanıyor. İşte bu da bence dizinin kalitesini çok iyi etkilemiş.

The Sinner 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

  • The Sinner 4. Sezon çıkış tarihi henüz resmiyet kazanmadı. Tahminlere göre The Sinner 4. Sezon, 2021 yaz aylarında yayınlanacak.

Bu yazımızda yaptığımız The Sinner incelemesi ile The Sinner nasıl bir dizi, üç sezon boyunca sizi neler bekliyor ve dördüncü sezon ne zaman çıkacak gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Peki ya siz The Sinner dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: