Twitter’a Gelecek 4 Yeni Özellik

Günümüzde güncel haberleri öğrendiğimiz ilk yer olan Twitter yeni yıla yenilikleriyle geliyor. İşte Twitter’a gelecek 4 yeni özellik!

Twitter 4 farklı işlevsel yeni özellikleriyle yolda ancak bu özellikler 2020’den önce gelmeyecek gibi duruyor. Bu 4 güzel yenilik için bir beklemeniz gerekiyor. Dantley Davis, ‘2020’de beklediği beş yeni özelliğin listesini paylaştı. Bu paylaşım, özelliklerin kesinlikle yolda olduğu anlamına gelmez ancak bunların önümüzdeki altı ay içinde piyasaya sürülme olasılığı oldukça yüksek görünüyor.

Kendini kullanıcılarının istekleri doğrultusunda yenileyen bir platform olan Twitter’ın daha önceki yeniliklerini ve gelmesi muhtemel olan özellikleri haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Twitter Siyasi Reklamları Engelliyor!

Twitter’dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik

Twitter’da İş Kolaylaştıran Mesajlaşma Özelliği

Twitter’da Tweet Gizleme

1. BENİ BU MENTION’DAN ÇIKAR:

Bu istenmeyen bir durumdan kurtulmanızı sağlayacak oldukça temel bir seçenektir. Şu anda, bir Tweet’te doğrudan bahsedilirseniz veya bir fotoğrafa etiketlenirseniz kendinizi sohbetten çıkarmanın bir yolu yok, benzer bir etkiye sahip olan, sohbeti sessize alma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, kendinizi spam etiketleyicilerinden uzak tutmanıza yardımcı olacak daha net bir ayrım sağlar.

2. BU TWEET’İ RETWEET’E KAPAT:

Bu özellik, kasıtlı şekilde düşünülmeden yapılmış bir yanlış anlama nedeniyle çok fazla etkileşim almış ve büyütülmüş Tweet’lerin RT atılarak daha da geniş bir kitlenin haberdar olması ve olayın yanlış yerlere gitmesini önlüyor ya da Tweet’lerin yanlış kişilerin anasayfasına düşmesini engelliyor. Retweetleme seçeneğinin kaldırılması, potansiyel olarak doğrudan etkileşime neden olabilir. Kullanıcılar, bir tweeti retweetleyemiyor veya kendi yorumunu yazıp tweeti alıntılayamıyorsa, bunun yerine tweete mention atacaktır.

3. İZNİM OLMADAN MENTION ATILMASIN:

Twitter Tweet’lerinizi isteğinize göre retweete kapatırken bir de mention atılması için önce sizin izninize tabi tutacak. Siz mention atılmasını onaylarsanız, diğer kullanıcıların etkileşimleri engellenmeyecek ancak onay vermezseniz Twitter, size gelecek olan mention’ın paylaşımını gerçekleştirmeyecek. Bu özellik zorbalık veya istismara uğrayanlar için ya da tamamen dalga geçmek amaçlı yapılan etkileşimleri engel olmak amaçlı yapılmıştır.

4. BU KULLANICIYI MENTIONDAN KALDIR:

Bu özellik birinci sıradaki belirttiğimiz özelliğe benziyor olsa da içeriği biraz daha farklı. Herhangi bir Tweet’in altında çoğalan ve uzayan mentionlaşmalarda kimi zaman konuyla alakasız olan kullanıcılar ya da o başlık altındaki olaylarla ilgilenmeyenler etiketlenebiliyor, bazen ise kullanıcı adlarını karıştırıp yanlış kişileri de etitekleyebiliyoruz. Bu tür durumlar için Twitter, kişileri mentiondan etiketlerini kaldırabilme özelliğini bizlere sunuyor.

Twitter’a 2020’den önce geleceği düşünülmeyen ancak güçlü ihtimalle 6 ay içinde yolda olacak bu özellikler hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Twitter Türk kullanıcılarına da bu özellikleri ne zaman sunar bilinmez fakat işe yaraycağa benziyor diyebiliriz.

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: