Twitter’da İş Kolaylaştıran Mesajlaşma Özelliği

Twitter, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde birçok yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Bu yeni özelliklerin çoğu Twitter’ın mesajlaşma platformunu ilgilendiriyordu. Twitter, yaptığı bu güncellemelerle mesajlaşmaya yeni bir boyut kazandırmaya çalışıyor gibi duruyor.

Twitter'da İş Kolaylaştıran Mesajlaşma Özelliği
Twitter’da DM için bir yeni özellik daha geliyor!
Nedir?Twitter Mesajlaşma Yeniliği
Bilmen GerekenlerMesaj içeriğinin başlıklar halinde sunulması

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra’nın paylaştığı bu yeni özelliği sizlerle paylaşmadan önce Twitter’ın birkaç ay içerisinde yenilediği mesajlaşma özelliklerine bir göz gezdirelim;

Öncelikle anasayfada dolaşırken ilginç ya da komik bulduğumuz ve arkadaşlarımızla paylaşmak istediğimiz pek çok Tweet oluyor. Twitter yaptığı ilk güncelleme ile bunu kolay hale getirdi. Tweet’lerin altında yer alan ilet butonu ile herhangi bir Tweet’i arkadaşlarımızla tek tuşla paylaşabilir hale geldik.

Ardından Twitter’ın işimizi daha da kolaylaştırmak için azımsanamaz miktarda efor sarfettiğini görüyoruz ki paylaştığımız bu Tweet’leri “en fazla paylaşımda bulunduğumuz kişileri” size ilk seçenek olarak sunup, bu işlemi gerçekten de tek tuşla yapabilmemizi sağladı.

Son olarak şu an test aşamasında olan, “Hoş Geldin” özelliği ile karşımızda olacak. Twitter, sizi yeni takip eden kullanıcılara, sizin düzenlediğiniz hoş geldin konulu mesajları otomatik olarak gönderme özelliğini şu anda test ediyor.

Gelelim kullanıcıların pek yakında erişebileceği bu yeni mesajlaşma özelliğine.

Twitter, mesajlaştığınız her bir kişi ile paylaştığınız içerikleri başlıklar haline topluyor. Örneğin paylaştığınız, link belirli bir başlık altında medya ve Tweet’ler belirli bir başlık altında toplanacak.

Twitter'da İş Kolaylaştıran Mesajlaşma Özelliği
Twitter Yeni Mesaj Özelliği

Twitter’ın bu özellik ile hedeflediği amaç, kullanıcıların, üzerine konuştuğu konunun daha çabuk hatırlanabilmesi ve paylaşılan içeriklerin çok daha kolay şekilde bulunabilmesi.

Siz en çok hangi platform üzerinden mesajlaşıyorsunuz? Sizce Twitter, iyileştirmek için efor sarfettiği yeni özelliklerle bu alanda birinci sıraya yükselebilir mi?

Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: