Twitter’da Tweet Gizleme

Twitter’da pek çok kez attığınız Tweet’lere gelen istenmeyen “mention”lar ile karşılaşmışsınızdır, eğer öyleyse, Twitter tam da bu iş için bir çözüm peşinde. Twitter’da Tweet gizleme dönemi şimdi test aşamasında!

Twitter'da Tweet Gizleme
Twitter’da Tweet Gizleme Özelliği
Nedir?Twitter’a gelen yeni özellik
Bilmen Gerekenlerİstenmeyen mentionlar artık gizlenebiliyor

Herkesin ifade özgürlüğüne sahip olduğu sosyal medyada bazen istenmeyen durumlarla karşılaşabiliyoruz. Attığımız Tweet’lere gelen “mention”lar kimi zaman silmek isteyeceğimiz türden olabiliyor. Sayısız Twitter kullanıcısı böyle anlarda Tweet’leri silme özelliğinin yokluğunu çekmiştir. Günümüzde sosyal medya kullanımı özellikle de açılan anonim kullanıcılar (isim ya da fotoğraf belirtilmeden açılmış hesaplar) ile epey saldırgan bir hale dönüşebiliyor. Twitter bunu her ne kadar sonlandıramasa da buna uygun yepyeni özelliği ile karşımızda.

Twitter'da Tweet Gizleme

Tweet’lerinize gelen cevaplarda ek olarak “yanıtı gizle” ibaresi geliyor. Gizlenen Tweet üzerinde gizlenmiş olduğunu belirten bir ikon beliriyor, bu ikona bastığınızda Tweet’i görebiliyorsunuz ancak Tweet’i alıntıladığınızda “Bu Tweet’e Artık Ulaşılamıyor.” ibaresi beliriyor. Gelen Tweet’i gizlediğinizde ise Tweet’in sahibine buna dair bir bildirim gitmiyor. Gizlediğiniz Tweet’i tekrar görünür hale getirmek isterseniz bu mümkün, “Tweet’i Görünür Yap” butonuna basarak tekrar eski haline getirebiliyorsunuz.

Twitter'da Tweet Gizleme
Tweet’i Tekrar Görünür Yapma Seçeneği

Peki bu yenilik ne zaman bizlerle olacak? Uygulama ilk olarak Kanada’da denendi şu anda Amerika ve Japonya’da test aşamasında, çok yakında tüm ülkelerde kullanılması bekleniyor. Bu uygulamanın IOS’te de Andorid’te de olması bekleniyor.

Sizin yeni özellik hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce istenmeyen durumlar için yeterli olacak mı?

Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: