Twitter’dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik Geliyor

Twitter’da diğer pek çok platformda da olduğu gibi, taciz, suistimal, argo ve istenmeyen birçok kötüye kullanım mevcut. Durum böyleyken Twitter’dan kötüye kullanıma karşı bir yenilik geliyor.

Twitter’dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik

Twitter'dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik
Twitter’dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik

Her platform bu tür davranış bozukluklarına karşı kendi önlemlerini alıyor. Örneğin Instagram, kötü yorumlara karşı güncellediği yeni özellik ile yapılan yorumda istenmeyen bir içerik olduğu anda devreye giriyor ve size bu yorumu yapmak istediğinden emin olup olmadığınızı soruyor. Kullanıcı yine de yorumu atabiliyor ancak Instagram onu uyarmış oluyor. Bu özellik ne derece bir değişiklik gösterdi bunu önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Twitter'dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik Geliyor
Instagram’ın Kötü Yorumlara Karşı Güncellediği Özellik

Twitter’ın ise kullanıcılarına sunacağı özellik Instagram’a göre daha farklı.

Twitter, mesajlaşma kısmında taciz ve spam içeriklere karşı bir koruma açtı. Mesaj içerik görünümünde yenilik sağlayan bu özellik sayesinde sizi takip etmeyen kullanıcılardan gelen mesajlar ayrı bir başlık altında toplanıyor. Mesaja tıkladığınızda spam içerikli olabileceğine dair bir uyarı çıkıyor, dilerseniz mesajı açabillir ya da açmadan silebilirsiniz.

Twitter'dan Kötüye Kullanıma Karşı Bir Yenilik Geliyor

Yeni özellik Web’te, Andorid’te ve IOS’te bulunacak. Rahatsız edici mesajları önlemek için gelen bu yenilik sizce yeterli olacak mı?

WidgetUp Twitter

Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: