Uncharted Filmi Çıkış Tarihi Ertelendi

Merakla beklenen Uncharted filmi çıkış tarihi ertelendi.

Uncharted filmi çıkış tarihi ne zaman?

Uncharted Filmi Çıkış Tarihi Ne Zaman?
Uncharted Filmi Çıkış Tarihi Ne Zaman?

2020’nin aralık ayında gösterime girmesi beklenen efsane oyun serisi Uncharted’ın filminin çıkış tarihi Sony tarafından 3 ay ileriye 2021 yılı Mart ayına ertelendi.

Hollywood Reporter’dan Aaron Couch‘ın haberine göre Uncharted filmi 5 Mart 2021 tarihine ertelendi.

Aslında bu erteleniş çok da büyük sürpriz olmadı. Zira filmin yapılacağı doğrulandığı andan itibaren Uncharted filminin draması bir türlü bitmek bilmedi.

Filmin yönetmen kadrosu sürekli değiştiğinden sürecin yavaşladığı normal karşılanabilir. Ancak yönetmen değişikliklerin sebebini bilemiyoruz.

Uncharted filminde yeni Örümcek Adam serisinde Peter Parker olarak tanıdığımız Tom Holland, Nathan Drake karakterini oynayacak. Nathan Drake’in akıl hocası diye nitelendirebileceğimiz Victor Sullivan karakterini de Mark Wahlberg canlandıracak.

Aynı zamanda Sony PlayStation firması filmin devamı için Venom yönetmeni Ruben Fleischer ile görüşüyor.

Henüz farklı projelerin ismi şu an yer almasa da, Sony bünyesinde filmi yapılabilecek oldukça fazla opsiyon olduğu aşikar. God of War, The Last of Us gibi büyük yapıtların filme dönüşmesi de sinema dünyasında oldukça ilgi görebilecek potansiyele sahipler.

Uncharted filmi merakla beklenirken filmin çekim esnasında yaşanan bu tip problemler hayranları hüsrana uğratıyor. Filmin 3 ay gibi bir süre ileri atılması da tepki topladı.

Umarız ki Sony, filmin kadrosundaki problemleri çözerek en azından bu kez söz verilen tarih 5 Mart 2021’de filme kavuşabiliriz.

Tabii ki diğer bir bakış açısıyla ne kadar erken o kadar iyi algısından daha çok filmin kalitesinden ödün vermemesi daha önemli olacaktır. Zira erken gelip beklentinin altında kalacağına birkaç ay sonra yayınlanıp kitlesini tatmin etmesi çok daha önemli bir husus.

Uncharted filmi hakkında şu an için daha fazla detay bilmiyoruz. Uncharted karakterlerinden Sam ve Elena gibi önemli karakterlerin kimler tarafından canlandırılacağı da merak konusu.

Bir diğer önemli nokta da filmin hangi konuyu senaryo edineceği. 4 farklı Uncharted oyunu ve hikayesi bir seri olarak mı gelecek, yoksa kısa geçişlerle 1-2 hikayenin harmanlandığı bir film mi olacak?

Her neyse, sanırım şu anki bilgilerimizden Uncharted filmi hakkında konuşabileceğimiz çok da fazla şeyimiz yok. Uncharted gibi büyük bir kitleye sahip markanın hikayesi ile bizi tatmin etmemesi bir beklentimiz zaten yok.

Tek umudumuz böyle harika bir serinin filme dönüşmesiyle bir hayal kırıklığı olmaması.

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: