Valheim İncelemesi | Bir Viking Hayatta Kalma Oyunu

Hey sen Viking’li! Valheim incelemesi okuduğuna göre Viking dönemine ilgi duyuyor olmalısın. Viking ve hayatta kalma ne kadar güzel bir kombinasyon öyle değil mi? Çıktığı günden itibaren adından sürekli söz ettiren Valheim oyununu bu yazımızda konu alıyoruz. Valheim yorumlarını ve ilk izlenimleri sizler ile paylaşıyor olacağız. Baltanı kuşan ve hazır ol!

Valheim İncelemesi

Valheim İncelemesi
Valheim İncelemesi

2 Şubat’ta Steam platformu üzerinden erken erişime açılan Valheilm oyunu sadece bir haftada 1 milyon satışa ulaştı. Ciddi bir popülarite kazanan Valheilm kısa sürede adından pek çok kez söz ettirdi. Steam’de en çok satan oyunların ilk sırasında kendine yer bulan Valheilm için 13 binden fazla yorum yapıldı. Bu yorumların çoğu da olumlu üstelik.

Biz de bu yazımızda Valheilm oyununu ele alacağız. Oyun hakkında yorumlarımızı ve deneyimlerimizi paylaşıyor olacağız. Haydi başlayalım!

Valheilm Nasıl Bir Oyun?

Küçük bir İsveçli oyun geliştirici stüdyosu olana Iron Gate Studio tarafından geliştirilen Valheilm, Coffee Stain Publishing tarafından yayınlandı. 2 Şubat tarihinde erken erişime açılmıştı.

Valheim Nasıl Bir Oyun: Avcılık
Valheim Nasıl Bir Oyun: Avcılık

Valheilm basitçe bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular geniş bir dünyanın içindeki bir çayırda kendini buluyor. Yapmanız gerekenler hayatta kalmanın ilk kuralları olan bir barınak inşa edip avlanmaya başlamak. Bunu da crafting sistemi ile sağlıyorsunuz doğal olarak. Bu otantik çevrede çok çeşitli şey ile karşılaşıyorsunuz.

Arkadaşlarınız ile çok oyuncuyu oynayabildiğiniz bu oyunda basit şeyleri öğrendikten sonra keşfetmeye açılabilirsiniz. Elk bossu, Kara Orman gibi keşif ve macera dolu bir harita var önünüzde. Ama nereye gittiğinize dikkat etseniz iyi olur. Bu tehlikeli evrende sizi öldürmek isteyecek çok şey var. Örneğin bir kurt sürüsü gördüğünüzde direkt kürklerini hayal etmeden önce hayatta kalmayı düşünmelisiniz.

Valheim İncelemesi | Bir Viking Hayatta Kalma Oyunu
Valheim Gemi Yapımı

Büyük gölleri geçmek için sallar, tekneler inşa etmelisiniz. Klasik bir crafting oyununda da olduğu gibi hammadde toplamak ve depolamak oldukça önemli. Daha fazla oyun hakkında detay vermekten yana değilim. En azından içerik bakımından. Son derece keyifli bir oyun ve kesinlikle denemeye değer.

Valheim Fiyatı

  • Valheim şu anda Steam üzerinde 32 TL fiyat etiketine sahip.

Valheim’ı Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

Valheim Sistem Gereksinimleri?

ValheimMinimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci2.6 GHZ Dual Core+
RAM4GB RAM+
Grafik KartıGTX 500 Serisi+
Depolama1 GB Depolama
İşletim SistemiWindows 7+ (64 Bit Gerekli)
DirectXDirectX 11+

Valheim Yorumları ve Deneyimleri

Valheim basit grafikler ile geniş bir dünya sunuyor. Son derece keyifli bir Viking hayatta kalma oyunu. Arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınızda çok daha keyifli oluyor. Genel hatlarıyla oyunun detay seviyesini beğendim.

Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Ancak yaşadığım bir problemi dile getirmek isterim. Minimum sistem gereksinimlerinin üzerinde bir sistem ile oynamama rağmen oyunda ciddi optimizasyon sorunları yaşadım. FPS kaydı yapmasam da oyunun 25-30 FPS altında olduğu aşikardı. Kalite ayarlarını düzenleyerek biraz daha olumlu sonuç aldım ancak şu an için optimizasyon problemleri olan bir aşamada. Tekrar edelim: oyun henüz erken erişim aşamasında ve bu hataların olması olası. Nihai sürümde daha iyi performans sunacaktır muhtemelen.

Sözün özü: 32 TL gibi bir fiyata alıp 10 kişiye kadar çok oyunculu oynanabilecek uzun soluklu güzel bir hayatta kalma oyunu. Hele bir de Viking dönemine hakimseniz çok daha eğlenceli oluyor tabii. Tavsiye ederim!

Bu yazımızda Valheim incelemesi yaptık. Valheim incelemesi zamanla gelişmelere göre güncellenebilir. Sizin de Valheim hakkında görüşleriniz ve deneyimleriniz varsa bizimle aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşın!

WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: