Venüs Gezegeninde Uzaylı İzleri Bulundu!

Uzaydaki diğer gezegenler insanlık için her zaman bilinmeyen oldu. Teknolojinin gelişmesiyle uzayla ilgili çalışmaların sayısı ve verimliliği artıyor. Son bulunan bulgular ise çok ilginç bir detayı ortayı çıkarttı. Yapılan bir araştırmaya göre Venüs gezegeninde uzaylı izleri bulundu!

Venüs Gezegeninde Uzaylı İzleri Bulundu!

Venüs yüzeyinde görülen bazı izlerin uzaylı yaşamına dair işaretler olabileceği yönünde söylentiler var. Üstelik bu izler oldukça enteresan şekilde gezegenin iklimine etki ediyor. Gezegenin yüzeyinde bulunan siyah noktalar neredeyse yüz yıldır var. Fakat şu ana kadar buna bir açıklık getirilemedi. Yeni araştırmalara göre bu işaretler hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

Koyu lekeleri oluşturan parçacıkların demir klorür, kükürt allotropları ve disülfür dioksit oldukları iddia ediliyor. Fakat bunların nasıl oluştuğuyla ilgili henüz bir bilgi yok.

Venüs Gezegeninde Uzaylı İzleri Bulundu

Yapılan gözlemler bu siyah noktaların birbirleriyle benzer boyutta olduklarını ve dünyadaki mikroorganizmalarla benzer hareket ettiklerini, bunun da gezegende yaşam olma ihtimali doğurduğunu söylüyor. Bu araştırmaya katılan birçok ünlü bilimci var.

Son yapılan araştırmaya göre bilim insanları bu işaretlerin gezegenin iklimini nasıl etkilediğini açıkladı.

Araştırmacılar gezeginin albedosunda ona çarpan ışığın ne kadar emildiğini araştırdılar. Çıkan sonuçlar oldukça şaşırttı. 2006-2017 yılları arasında ışığın uzaya geri yansıdığını ve ardından yeniden yükselmeye başladığını tespit ettiler.

Venüs Gezegeninde Uzaylı İzleri Bulundu!

Bilim insanı Sanjay Limaye: ” Sonuçlar bizi çok şaşırttı. Bu durum bir şeylerin değiştiğini gösteriyor. Parlaklık değerlerinde değişmeler görebiliyoruz. Eğer gezegenin albedosu değişiyorsa orada bunu yapan bir şeyler var demektir. Asıl soru bu olaya ne sebep oluyor?”

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: