Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Videoda Göz rengi değiştirme uygulaması nasıl kullanılır? Ücretsiz videoda göz rengi değiştirme programları nelerdir? Yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Göz Renklerinin Dünya Üzerindeki Dağılımı

Dünya nüfusunun %55-79‘u kahverengi gözlere sahipken, kahverengi göz renginden sonra en yaygın renk olan mavi göz rengi dünya nüfusunda %8-10′luk bir dilimi kapsıyor.

Ela ve yeşil göz ise en az yüzdelik oran ile sonuncu sırada yerlerini alıyor. Ela göz rengi ve sarıya yakın bir tondaki amber yani kehribar göz rengi %5‘lik oranda mevcut iken yeşil göz sadece %2‘lik bir oranı kapsıyor.

Tüm bu renkler dışında, kırmızı, gri ve heterokromi yani göz rengi farklılığı olan insan yüzdesi yalnızca %1 orana sahip.

Videoda Göz Rengi Değiştirme

Videoda Göz rengi değiştirme programları, Instagram göz rengi değiştirme efekti ile daha da bir hız kazandı.

Renkli lens fiyatları göz önünde bulundurulduğunda ise en iyi yöntem tek tık ile bir uygulama indirerek nasıl görüneceğinizi kolay ve ücretsiz yol ile öğrenmek.

Kahverengi gözlüler, mavi, yeşil renk gözlerin onlarda nasıl duracağını merak ederken, mavi ya da yeşil gözlü insanlar da kahverengi gözü deneyerek nasıl bir görünüme sahip olacakları konusundaki meraklarını gideriyor.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Videoda Göz Rengi Değiştirme Programı

Göz rengi değiştirme programı ve renkli göz seçeneği pek çok güzellik uygulamalarında mevcut ancak uygulamalar göz renklerini çok gerçek dışı ve bir uygulamadan yapılmış olduğunu belli eder şekilde size sunuyor.

Peki göz rengini hangi uygulamada değiştirebilirsiniz? Uygulamayı nasıl kullanabilirsiniz? Hangi fotoğraflarda göz rengi değişikliği yapmak daha gerçekçi ve kaliteli durur bu yazımızda size rehberlik edeceğiz.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması Nasıl Yapılmalı?

Önereceğimiz uygulama, zaten elinizde olan bir videoyu olduğunuzdan farklı bir göz rengine çevirmiyor, uygulama üzerinden çektiğiniz videodaki göz renginizi değiştiriyor, dolayısıyla videonuzu aydınlık ortamda çeker ve çekmeden önce ön kamera lensinizi silerek çekerseniz sorun yaşamazsınız.

Göz rengi değiştireceğiniz fotoğraf en önemli unsurlardan biridir. Öncelikle fotoğraf net olmalıdır.

Göz rengi değiştirme uygulaması fotoğrafınıza ayrıntılı ve keskin bir göz rengi ekleyeceği için, kalitesi düşük ve ayrıntıların pek fazla seçilemediği bir fotoğrafa net ve keskin detaylı iki iris fotoğrafınızı değil gerçekçi, komik bir duruma sokabilir.

Göz rengi değiştirme uygulaması için ek olarak aydınlık bir ortamda çekilmiş bir fotoğrafınızı seçmelisiniz. Karanlık ve ışıksız alanda çekilmiş bir fotoğrafta parlak renkli lensler tuhaf bir görüntü elde etmenize neden olabilir.

Elbette boydan çekilmiş bir fotoğrafta sahip olduğunuz kendi göz renginiz bile dikkat çekmez bu nedenle boydan ya da uzaktan çekilmiş fotoğraflarınız yerine bir selfie yani öz çekim fotoğrafınızı göz rengi değiştirme uygulamasına aktarmakta fayda var.

Selfielerinizin aydınlık çıkması için de ışığı arkanıza değil karşınıza almayı unutmayın, ışığın arkanızda yer alması ters ışığa neden olur ve selfienizin karanlık çıkması ile sonuçlanır.

Ek olarak, fotoğraflarınızı filtrelemeden önce göz rengi değişikliği yapmalısınız, ardından fotoğrafı filtreleyerek daha gerçekçi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Nasıl fotoğraf çekilmeniz gerektiğini ve fotoğraflarınızı nasıl filtreleyeceğinizi, hangi renk tonu baskın olan fotoğraflar hangi filtreler ile düzenlenmeli, daha ayrıntılı öğrenmek isteyenler için, okuyucularımızı detaya boğduğumuz bu yazımızda fotoğraf çekme tekniklerini öğrenebilirsiniz:

En İyi 6 VSCO Filtresi

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması Snow

Snow uygulaması pek çok özellik ile karşınıza çıkıyor, uygulama makyaj, photoshop, video arka planına müzik eklemek gibi birçok özelliği kullanıcılarına bir arada sunuyor. Ancak en öne çıkması gereken b-özelliklerinden biri, göz rengi değiştirme özelliğini videoda da yapabilmesi diyebiliriz.

Uygulamaya girdiğinizde direkt olarak karşınıza çıkan bu arayüzde Beauty seçeneğin tıklıyorsunuz.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Beauty seçeneğine tıkladıktan sonra hemen karşınıza göz rengi seçeneği çıkıyor, Eye Color‘a tıklayın.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Son olarak tek yapmanız gereken renk seçeneklerinden birine dokunarak karar vermek.

Kahverengi, 2 farklı tonda gri, ela, mavi, gümüşi ve pembe tonlarında seçenek sunan Snow, yeşil rengi es geçmiş.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Snow Uygulaması Ücretli mi?

Snow uygulaması, videoda göz rengi değiştirme ve fotoğrafta göz rengini değiştirme gibi özellikleri kullanıcılarına ücretsiz sunuyor ayrıca uygulamayı indirmek de ücretsizdir.

Uygulamayı sizler için gözlerin net şekilde koyu çıktığı bir fotoğrafta denedik ve Snow uygulamasının gerçekçilik bakımından diğer uygulamalara göre daha başarılı olduğu söylenebilir.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Uygulama tek göz çıkmış bir fotoğrafta, gözü algılama konusunda çok başarılı oluyorken renk konusunda aynı başarıyı sağlayamıyor.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Renk seçeneğininin hemen üst kısmında, rengi artırıp azaltabileceğiniz bir bariyer var. Fotoğrafın ışığına göre sürükleyerek ayrlayabilirsiniz.

Yakın çekim bu fotoğrafta tek gözü bu kez algılayamayarak bir değişim sağlamadı. Ancak algılamamış olması başarısız değil olası bir durumdan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Ancak eğer algılamış olsaydı, ışık ve netlik bakımından güzel bir fotoğraf seçeneği olurdu.

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması

Videodaki değişim için ise arayüzde direkt olarak karşınıza çıkacak olan kamerada, deklanşör butonuna bir kez tıkladığınızda fotoğrafınızı çekecek, basılı tuttuğunuzda ise videonuzu çekecektir. Göz renginizi ise video ya da fotoğraf kaydolduktan sonra değil, anlık olarak farklı renkte, ekranınızda gösterebilmektedir.

Gözlerinizi yumduğunuzda ise çok hızlı bir şekilde algılıyor ve lens yok oluyor açtığınız anda hemen değişikliğini istediğiniz renge fark ettirmeden geri dönüş sağlıyor.

Snow uygulamasını buradan indirebilirsiniz:

Videoda Göz Rengi Değiştirme Uygulaması
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: