WhatsApp’de Silinen Mesaj ve Karanlık Mod

WhatsApp karanlık mod ve silinen mesaj özelliği ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamak için tüm hızıyla geliyor. İşte WhatsApp’de Silinen Mesaj ve Karanlık Mod Çağı!

Image result for whatsapp dark mode
Whatsapp’de Silinen Mesaj ve Karanlık Mod Çağı

Andorid arayüzü başta olmak üzere IOS’in de takip etmesi ile tüm cihazlarda karanlık mod dediğimiz furya başladı. Twitter ve Instagram da kendi arayüzlerine bu özelliği eklediler. Son olarak sizlerle haberimizde paylaştığımız gibi, Google’ın Gmail‘e karanlık mod getirmesinin ardından ekip tamamlandı. Yalnızca bir uygulama bu yenilikten uzak kalmıştı. Mesajlaşma platformunda birincilik bayrağını taşıyan, WhatsApp.

Image result for whatsapp
Whatsapp’de Silinen Mesaj ve Karanlık Mod Çağı

WhatsApp ya da bazılarının söylediği gibi “WhatsUp”, yeni bir güncelleme ile ilk olarak Andorid cihazlarda sunularak, bize üç seçenek sunacak. Tema Ayarları başlığı altında “Karanlık Mod, Açık Mod ve Varsayılan” olarak kullanıcılar için ayrılacak. Varsayılan Mod, cihazınızda hangi temayı kullandığınıza göre değişiklik gösteren bir sistem ile çalışacak. Örneğin cihazınızda Karanlık Mod aktif ise WhatsApp bunu otomatik olarak kendi bünyesinde de aktifleştirecek.

Image result for whatsapp dark mode
WhatsApp’de Karanlık Mod

Karanlık mod ise geceleri daha iyi görmenizi sağlayan, göz bozukluğunu tetiklemeyen, rahatlık sunan ve batarya bakımından tasarruf sağlayan bir tema olarak sizlere sunulacak.

Image result for whatsapp dark mode
WhatsApp’de Karanlık Mod

WhatsApp bir de silinen mesajlar özelliği ile bizlerle buluşacak. Başka bir mesajlaşma platformu olan Telegram’ın zaten sunuyor olduğu bu özellik, WhatsApp’te kendi ayarladığınız sürenin ardından mesajlarınızın otomatik olarak silinmesinden ibaret.

Image result for whatsapp disappearing message
WhatsApp Otomatik Silinen Mesajlar

WhatsApp size 5 saniye ve 1 saat olmak üzere iki farklı süre seçeneği sunuyor. Seçtiğiniz zaman dilimine göre mesajlar WhatsApp tarafından direkt olarak siliniyor. Herhangi bir kaza ya da istenmeyen durumlar için birebir olan bu özelliğin çok yakında kullanılabilir olacağı düşünülüyor.

Image result for whatsapp disappearing message
WhatsApp Otomatik Silinen Mesaj Süresi

Bu özellik ile sizin komutunuza göre mesajlar 5 saniye ya da 1 saat içinde siliniyor olabilir ancak şunu unutmayın ki, “Screenshot”lar sonsuza dek bizimle.

Açık mod, karanlık modu neredeyse tüm arayüzler ve uygulamalar sunuyorken WhatApp biraz gecikmeli de olsa bizlerle buluşturuyor, süreli olarak mesajlaşmaların silinmesi de başka platormlarda mevcutken şimdi de WhatsApp’te. Siz WhatApp’in bu iki yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Avatar
Büşra Güler

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Rehberliği mezunu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Anadolu Üniversitesi Web Tasarım Kodlama öğrencisi. 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: