Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Bu yazımızda Xbox Game Pass EA Play oyunları bilgisayara nasıl yüklenir anlatıyor olacağız! “EA Desktop yüklenemiyor” hatası, çözümü ve daha fazla detay yazımızda…

Xbox Game Pass EA Play Oyunları PC’ye Geldi

Birkaç ay önce Xbox, EA Play ile ortaklığını duyurarak tüm EA Play oyunlarının Xbox Game Pass kütüphanesine dahil edileceğini açıklamıştı. Bunun ardından ise belli bir süre Xbox Game Pass EA Play kütüphanesinin PC için de yakın zamanda aktif olacağını duyurmuştu. Her ne kadar ilk olarak Aralık 2020 tarihi açıklansa da EA Play oyunlarının Xbox Game Pass PC çıkış tarihi Mart 2021’i buldu.

Artık dert etmeniz gerekmiyor çünkü Xbox Game Pass EA Play artık PC için de aktif!

Yine de birçok kişinin takıldığı bir nokta var. Xbox Game Pass EA Play oyunları PC’ye yüklenmiyor hatası. Oyuncuların sık aldığı hatalardan bazıları ise şöyle: “EA Play indirilemedi”, “EA Play çalışmıyor” ya da “EA Play kurulmuyor”.

Bu hataların önüne geçmek için aşağıda detaylı bir anlatım yaparak Xbox Game Pass EA Play oyunları bilgisayara nasıl yükleniyor adımlarla yönlendiriyor olacağız.

Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?
Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

İşte Game Pass ile gelen EA Play oyunlarını PC’ye yüklemek için takip etmeniz gereken adımlar:

  • Bilgisayarınıza Xbox uygulamasını indirin. Yüklü değilse Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz.
  • Birçok oyuncunun atladığı ilk kısım burası: öne EA Play hesabınız ile Xbox hesabınızı birleştirin.
  • Xbox uygulamasından bir EA Play oyununa gidin. Oyunu yüklemeye çalıştırdığınızda size EA Desktop uygulamasını kurmanız için yönlendirme yapacak. EA Desktop uygulamasını yükleyin (hata alıyorsanız aşağıdaki çözümlere bakın) ardından EA hesabınıza giriş yapın. Bu aşamada karşınıza gelen kısımdan Xbox ve EA hesaplarınızı birleştirmeniz istenecek. En önemli adım bu. Hesapları başarıyla eşleştirdiğinizden emin olun.
  • Daha sonra Xbox uygulamasına tekrar dönün ve bir EA Play oyununu indirmeyi deneyin. Başarıyla indirebiliyor olmalısınız.
  • Olası hatalar için aşağıya göz atın.
Xbox Game Pass EA Play Oyunları Nasıl İndirilir?
Xbox Game Pass EA Play Oyunları Nasıl İndirilir?

Xbox Game Pass EA Play Hataları ve Çözümleri

İşte bazı Xbox Game Pass EA Play Hataları ve Çözümleri:

  • EA Desktop Yüklenemiyor (unable to install hatası) Çözümü: Bunun sebebi indirme klasörünü oluşturmak için yeterli izinlerin verilmemiş olmasıdır. Bu sorunu çözmek için EA Desktop kurulum aşamasındayken. Direkt kurmak yerine “diğer seçenekleri gör (view other options)” seçeneğine tıklayın. Ardından yükleme noktasını değiştirmeniz gerekiyor.
    (Disk)/Program Files(x86)/ klasörüne gidin ve manuel şekilde “Electronic Arts” adlı bir klasör oluşturun ve çıkan izinleri onaylayın. Daha sonra bu klasörü seçin ve yüklemeyi başlatın. EA Desktop başarıyla yükleniyor olmalı.

    Yine sorun çözülmüyorsa EA Desktop uygulamasını buradan indirin ve az önce oluşturduğunuz klasöre indirdiğiniz yükleme dosyasını taşıyın. Yükleme dosyasına sağ tıkladıktan sonra “yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın ve yukarıdaki ilgili aşamaları tekrar edin.

Bu yazımızda Xbox Game Pass EA Play oyunları bilgisayara nasıl yüklenir anlatmaya çalıştık. Yine yaşadığınız sorunlar varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Siz ilk hangi EA Play oyununu indireceksiniz?

Xbox Game Pass EA Play Oyunları Bilgisayara Nasıl Yüklenir?
WidgetUp Google News'ü Takip Edin!
WidgetUp Google News’ü Takip Edin!
Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: