Yeni OnePlus Ekran Teknolojisi Tanıtıldı

Özellikle 2019 yılında adından bir hayli söz ettiren OnePlus markası yeni nesil telefonları için yakında yeni bir OnePlus ekran teknolojisi tanıtacak!

Yeni OnePlus Ekran Teknolojisi

Çinli sosyal medya Weibo’da paylaşılan bu gönderiye göre OnePlus yeni bir OnePlus ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Fonearena’nın paylaştığı habere göre OnePlus, bir etkinlik için hazırlanıyor.

OnePlus Yeni Bir Ekran Teknolojisi Duyurusu
OnePlus Yeni Bir Ekran Teknolojisi Duyurusu

OnePlus‘ın 13 Ocak‘ta Shenzhen şehrinde yapacağı bir etkinlik ile yeni bir duyuru yapması bekleniyor. Henüz tam olarak net bir bilgiye sahip olmasak da yukarıdaki sızan basın görselinden ve konuşulan bazı dedikodulardan yola çıkarak bazı tahminler yapabiliriz.

CES 2020’de kaybolan kamera tasarımını tanıtan OnePlus bu kez gelecek telefonlarında kullanacağı ekranlar için yeni bir teknolojisini duyuracak.

Ne Olabilir Bu Yeni OnePlus Ekran Teknolojisi?

OnePlus 7 Pro ile birlikte hayatımızda deneyimledikten sonra olmazsa olmazı, yani 60Hz ekranları getiren OnePlus markası ekran konusunda kullanıcıların beklentilerini yine artıracak gibi görünüyor.

2020 model OnePlus telefonlar için kullanılacak bu yeni ekran nasıl bir yenilik ile geliyor olabilir?

OnePlus 8 Pro‘nun, Samsung’un Galaxy S10 ile hayatımıza soktuğu “punch hole” ön kamera tasarımına sahip olacağı yönünde sızıntılar çıkmıştı.

Ama OnePlus yeni telefonları için farklı şeyler de planlıyor olabilir!

Görseldeki 12 Ekran Gizemi

OnePlus yeni ekran gizemi "12"
OnePlus yeni ekran gizemi “12”

Belki de fazla bilim-kurgu film izliyor olmamın bu düşüncemde etkisi olabilir. Ama teorimi duyduğunuzda inanın size de saçma gelmeyecek.

Yukarıdaki görselde birden fazla ekranı üst üste görüyoruz. Bundan bir anlam çıkarmamız gerekirse bu kadar ekran, “fps” (saniye başına kare sayısı)’nı yani ekranlarda bildiğimiz hali ile ekran yenileme hızını temsil ediyor gibi görünüyor.

Dikkatli bir şekilde görseli incelerseniz en üstteki tabakanın arkasındaki tüm ekranların toplamının 12 adet olduğunu görecekseniz. Bununla da OnePlus yeni nesil telefonların dedikodularının başında gezen en büyük konu 120HZ ekranları temsil etmiş olabilir.

Samsung‘un yeni Galaxy S20 ailesinde kullanması beklenen 120HZ ekranları ve geçtiğimiz yılda OnePlus 7 Pro‘daki 60HZ ekranın başarısını da hesaba katarsak bu konudaki girişimlerinin devam etmesi çok olası görünüyor.

120HZ ekranlı telefonların 2020 yılında geleceği kesin. Telefon kullanımını ciddi etkileyeceği de öyle. Telefon ekranları artık oyun monitörü veya iyi bir televizyon seviyelerine yükselmeye başladı. 120HZ ekranlı bir telefonu deneyimlemek için siz de heyecanlanmıyor musunuz?

Samsung Galaxy S20 | Tüm Sızıntılar

Samsung, yeni nesil Galaxy amiral gemisi Galaxy S20 ile harika özellikler ile geliyor!

120HZ ekran teknolojisi yüksek ihtimal görünüyor. Peki ya bunun dışında farklı bir şey de söz konusu olabilir mi?

İkinci Bir Teori Daha Var

Tahminlerimizi öteye taşımak gerekirse, geçtiğimiz yıl OPPO markasının ekranın altındaki ön kamera patentini düşünürsek benzer bir adım da OnePlus markasından gelebilir.

Yine görselden yola çıkarak sonsuz ekran temasına ulaşabiliriz. Bunu da hesaba katınca ekran altında kaybolan bir ön kamera tasarımı olası görünüyor.

Söylediğimiz gibi henüz bu konuda net bir bilgiye sahip değiliz. Fakat 120HZ ekran teknoloji seçeneği bana daha olası geliyor.

Öyle görünüyor ki OnePlus bu yıl da kullanıcıları şaşırtacak ve yenilikler getirecek. Umarız geçen yılki ivmesini ve başarısına bu yıl da devam eder ve üstüne fazlasını koyar. Benim kişisel dileğim ise kameraları kaydırıp veya kaybolan hale sokmak yerine gerçekten rakiplerini göz dağı verebilecek güçte kamera performansı sunabilmeleri.

Kabul edelim ki fotoğraf ve özellik video konusunda OnePlus rakiplerinin gerisinde. Eskisi kadar fiyatlarını düşük tutmamalarını da bir kenara koyarsak kesinlikle kamera konusunda da daha tatmin edici olmalılar.

En azından geçen yılki modellerin gözle görülür şekilde üstüne koyarak karşımıza çıkması bile yeterli olacaktır.

Her neyse en azından OnePlus resmi olarak Türkiye’ye geliyor. Bu da biz Türk teknoloji severler için önemli bir gelişme. OnePlus, Türkiye’de önemli bir yer edinerek rakiplerini fiyatlandırma konusunda zorlayacaktır. Tabii önce Türkiye için özel fiyat uygulamaları da lazım.

Uzun lafın kısası OnePlus, telefonlarında ekran yeniliklerine doymuyor. 13 Ocak‘ta yapılan etkinlik hakkında yeni bir makale yazıyor olacağız. Güncel teknoloji haberlerinden uzak kalmak istemiyorsan arada bir WidgetUp‘a göz atsan iyi edersin.

OnePlus Yeni Ekran Teknolojisini Tanıttı

13 Ocak’ta yapılan etkinlikte görseli sızan bu etkinliğin ne hakkında olduğunu resmi olarak öğrenmiş olduk.

OnePlus 2020 model telefonlarının ekranlarını 120 HZ teknolojisine çıkaracak.

Siz de yeni tanıtılacak OnePlus 8 Pro Özellikleri ve Sızıntıları hakkında bilgilere ulaşmak isterseniz güncel makalemizi ziyaret edebilirsiniz!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: