YouTube Uygulaması Tasarımı Değişiyor

YouTube uygulaması tasarımı değişime gidiyor. Youtube uygulaması durmadan yenilenirken bu kez yorumlar bölümünde değişiklikler olacak. Peki üzerinde çalışılan bu yenilikler neler gelin birlikte göz atalım!

YouTube Uygulaması Tasarımı Değişiyor
YouTube Tasarım Değişikliği

Google sürekli YouTube uygulaması üzerinde ufak tefek yenilikler yaparak uygulamayı sürekli güncel tutuyor. Yapılan yenilikler bu kez daha küçük dokunuşlar olduğunu söyleyebiliriz. YouTube deneyiminizi belki ilk bakışta çok etkileyecek gibi görünmüyor olabilir fakat işe yarar yönleri de olacaktır.

YouTube uygulamasında yapılan o ufak değişiklikler ise yorumlar ve sıradaki videolar sekmesi üzerinde oldu.

YouTube Uygulaması Tasarımı: Yorumlar

YouTube Uygulaması Tasarımı Değişiyor
YouTube Yorumlar Bölümü Eski-Yeni Karşılaştırılması

Yukarıda da gördüğünüz görsele göre yapılan yenilik ile birlikte artık videoyu izlerken ekranı aşağı kaydırdığınızda normalde “sıradaki videolar” bölümü yerine önce “yorumlar” bölümü yer alıyor olacak. Aynı şekilde sıradaki videoları da yorumlar bölümünün hemen altında görüyor olacaksınız.

Google yorumlar bölümünde ilk etapta üç yorumu göreceğimizi söylüyor. Bunlar son atılan yorumlar veya video sahibinin sabitlediği 140 karakter altındaki sabitlenmiş yorum olacak. Bu kriterlerin dışındaki yorumlar ise sekmeye dokunduğunuzda görüntülenebilir olacak. Şu an için bu yenilik küçük bir topluluğa test amaçlı sunuldu. Bu yenilikler geri bildirimlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Muhtemelen YouTube burada yaptığı tasarımsal değişiklik ile izleyicilerin daha kolay iletişime geçip ve aynı zamanda video sahibinin de kitlesi ile daha rahat iletişim kurabilmesini hedefliyor. İzlediğiniz bir videoyu aşağı kaydırarak kanalın paylaştığı sabit yorumu görme ihtimaliniz çok daha artacak. Bu da yorumlarda yapılan duyuruların daha fazla göz önünde olmasını sağlıyor olacak.

İlginizi Çekebilir

YouTube’daki bu tasarımsal değişikliğin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Yapılan testlerde olumlu geri bildirimler alınırsa bu değişiklik hızla diğer kullanıcılar için de aktif hale gelecektir. Bu ve bunun gibi yenilikleri test edebilmek için YouTube uygulamasını güncel tutmanız gerektiğini de hatırlatalım.

YouTube demişken, Widgetmore’un YouTube kanalına henüz abone değilseniz buraya tıklayarak kanala gidip abone olabilirsiniz!

Peki ya siz YouTube uygulaması tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapılan değişiklik yerinde mi olmuş yoksa dikkat edilecek bir yenilik değil mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Hakan Altunok
Hakan Altunok

Hakan Altunok, 24 yaşında. WidgetUp kurucusu ve yazarı. Teknoloji, hokey ve müzik ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: